Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|
aktualizacja

Plebiscyt na "Dzbana roku 2020". Sasin walczy z Górniak

149
Podziel się:

Choć 2020 już za nami, tak podsumowania wciąż trwają. Tygodnik "NIE" zorganizował plebiscyt na "Dzbana roku 2020". O tytuł walczą ci, którzy pokazali się w mediach z tej mniej zachęcającej strony.

Plebiscyt na "Dzbana roku 2020". Sasin walczy z Górniak
Jacek Sasin i Edyta Górniak walczą w plebiscycie o tytuł "Dzbana roku 2020". (PAP, AKPA)

Dziś słowo "dzban" coraz rzadziej pojawia się jako określenie typu naczynia. Częściej "dzbanem" nazywana jest osoba o średnim sprycie intelektualnym, ktoś, kto popełni gafę, lub powie jakąś głupotę. Warto wspomnieć, że wyraz ten okrzyknięto Młodzieżowym Słowem Roku 2018.

Tygodnik "NIE" postanowił więc zorganizować plebiscyt na "Dzbana roku 2020". Wśród nominowanych znalazła się Edyta Górniak i Jacek Sasin. Polityk i artystka mierzą się ze sobą w internetowym głosowaniu.

Czym jednak zasłużyli sobie by stanąć w walce o akurat taki tytuł? Jacek Sasin stał się internetowym memem, choć powód nie jest już tak zabawny. Polityk z ramienia PiS zorganizował wybory prezydenckie w maju 2020, które się nie odbyły, a na które wydano 70 mln zł.

Edyta Górniak z kolei w minionym roku stała się ikoną i bynajmniej nie sceny wokalnej. Gwiazda zaczęła mieć wątpliwości co do istnienia koronawirusa. Pokusiła się nawet o stwierdzenie, że w rzekomo przepełnionych szpitalach leżą statyści. Choć po licznych atakach i upomnieniach przeprosiła za swoje odważne teorie i w końcu uwierzyła w istnienie wirusa, wątpliwości zaczęła mieć w kwestii szczepionek.

Internauci swoje głosy oddać mogą na Facebooku lub Twitterze. Na prowadzeniu jest Jacek Sasin. Polityk na Facebooku zebrał 28 tys. głosów, Edyta Górniak w tym czasie zebrała ich zaledwie 8 tys. Na Twitterze z kolei niemal 72 proc. internautów zdecydowało, że "Dzbanem roku 2020" powinien zostać Jacek Sasin, z kolei 28 proc. swój głos oddało na Edytę Górniak.

Zobacz także: Edyta Górniak odpływa w teoriach spiskowych
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(149)
gość
2 lata temu
Czy wiecie ,że urbana omijano , na studiach szerokim łukiem?!
gość
2 lata temu
Plebiscyt plujni!
gość
2 lata temu
urban w wolnej Polsce nie siedzi??!!
twmówimyNie!
2 lata temu
urban w wolnej Polsce przy głosie?!
twmówimyNie!
2 lata temu
plebiscyt nie?! to jakieś żarty?!
Michał
2 lata temu
Będzie walka, konkurencja ostra ale Sasin moim zdaniem bezkonkurencyjny. Trochę mi tu Suskiego brakuje...
gość
2 lata temu
urbana unikano na studiach, dlaczego wiadomo....
Tyle
2 lata temu
Stawianie tych dwojga w jednym plebiscycie, to totalna pomyłka. O ile można celebrytom wybaczyć pieprzenie farmazonów (nikomu one nie szkodzą) to zmarnowanie takiej kasy, jaką Sasin wywalił w błoto, powinna być przestępstwem. Mnie osobiście nie zwilżają ideologie celebrytów (Edzię nawet lubię), za to mam prawdziwie mordercze myśli, kiedy słyszę o milionowych przewałkach polityków, milionowych datkach na rydzyka (celowo mała litera, gardzę tym panem) i miliardach podarowanych tv. W Polsce, gdzie tyle dziedzin ledwo zipie, gdzie przez pandemię ludzie tracą pracę, oszczędności życia i zdrowie, gdzie pracownik i człowiek jest teraz tylko peselem, takie afery pieniężne to kpina z narodu
Tyle
2 lata temu
Stawianie tych dwojga w jednym plebiscycie, to totalna pomyłka. O ile można celebrytom wybaczyć pieprzenie farmazonów (nikomu one nie szkodzą) to zmarnowanie takiej kasy, jaką Sasin wywalił w błoto, powinna być przestępstwem. Mnie osobiście nie zwilżają ideologie celebrytów (Edzię nawet lubię), za to mam prawdziwie mordercze myśli, kiedy słyszę o milionowych przewałkach polityków, milionowych datkach na rydzyka (celowo mała litera, gardzę tym panem) i miliardach podarowanych tv. W Polsce, gdzie tyle dziedzin ledwo zipie, gdzie przez pandemię ludzie tracą pracę, oszczędności życia i zdrowie, gdzie pracownik i człowiek jest teraz tylko numerem ewidencyjnym, takie afery pieniężne to kpina z narodu
Mr. ??
2 lata temu
Poddając w wątpliwość pandemię korona wirusa można narazić się sekcie :) Puste szpitale w USA, D. Trump, Joe Biden i inni próbują uwiarygadniać fałszywą pandemię podobnie jak Po, Pis ...
Fqq
2 lata temu
A Budka gdzie jest??? Na którym miejscu
1111
2 lata temu
Tygodnik NIE. Żal i rozpacz, głosujcie dalej urbaniści.
Sasin
2 lata temu
Czy mogę zagłosować tutaj? Nie mam Twittera ani Facebooka
inka
2 lata temu
Tylko dwie kandydatury? A minister edukacji?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić