Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Płk Mazguła ostro o Terleckim: Obrzydliwy łajdak

102
Podziel się:

Pułkownik Adam Mazguła zareagował na komentarz Ryszarda Terleckiego (PiS), ws. dotyczącej Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. W poniedziałek dowiedzieliśmy się, że prokuratura chce pociągnięcia do odpowiedzialności Tomasza Grodzkiego za rzekome przyjmowanie łapówek na oddziale szpitalnym.

Płk Mazguła ostro o Terleckim: Obrzydliwy łajdak
Pułk Adam Mazguła (Getty Images)

Prokuratura Krajowa poinformowała w poniedziałek, że do Senatu trafił wniosek Prokuratury Regionalnej w Szczecinie o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. 

Jak wynika z ustaleń śledztwa, korzyści majątkowe w postaci pieniędzy w złotówkach i dolarach w wysokości od 1500 do 7000 zł, lekarz przyjmował w kopertach. W zamian zobowiązywał się do osobistego przeprowadzenia operacji lub ich szybkiego wykonania, a także do zapewnienia dobrej opieki lekarskiej - zarzucają śledczy. 

Grodzki się broni

Marszałek Tomasz Grodzki nie przyznaje się do winy i stwierdza, że nigdy nie miał problemów z prawem - wszystko zaczęło się gdy objął urząd Marszałka Senatu. 

Przez 36 lat mojej praktyki, kiedy byłem lekarzem, biegłym sądowym, radnym, senatorem, prezydentem Europejskiego Towarzystwa Torakochirurgów, nikt, nigdy nie podnosił tego tematu. (... ) Trwa na mnie polowanie - bronił się marszałek Grodzki na antenie Polsat News. 

Opozycja murem za Grodzkim 

Tomasz Grodzki może liczyć na poparcie ze strony swojego obozu politycznego. Oficjalne wsparcie dla marszałka zadeklarował przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. 

Jestem absolutnie przekonany o uczciwości Marszałka prof. Tomasza Grodzkiego. Znam go od lat i wiem, jakim jest lekarzem, a przede wszystkim - człowiekiem. To wyłącznie polityczny atak prokuratury Ziobry - stanął Budka w obronie Grodzkiego. 

Reakcja PiS

Na oskarżenia wysunięte pod adresem Tomasza Grodzkiego zareagował szef klubu PiS Ryszard Terlecki. 

PO będzie bronić Grodzkiego, to obrzydliwe, ale politycznie. (...) Marszałek Senatu Tomasz Grodzki powinien zrzec się immunitetu i stanąć przed wymiarem sprawiedliwości - stwierdził Terlecki. 

Pułkownik Mazguła ostro do Terleckiego

Emerytowany pułkownik Adam Mazguła w mocnych słowach zwrócił się na swoim Facebooku w stronę posła Ryszarda Terleckiego. Wojskowy nazywa polityka PiS "obrzydliwym łajdakiem". 

"Obrzydliwy” PiS-łajdak. PiS-owiec moralnego dna Ryszard Terlecki określił postawę marszałka Senatu słowem "obrzydliwy". Wszystko to po tym, jak zorganizowana akcja przestępców PiS-u, którzy od dnia wyboru Tomasza Grodzkiego na Marszałka Senatu prześcigają się w pomysłach, jak postawić mu jakieś zarzuty, podobno przyniosła jakiś mizerny efekt propagandowy, a marszałek nie zrzeka się immunitetu. Wszyscy pamiętamy, że służby zarekwirowały całą dokumentację medyczną leczonych przez Grodzkiego pacjentów, przesłuchiwały wszystkich z podstawowym celem, znalezienia czegoś niezgodnego z prawem na marszałka. Znaleziono nawet takich, co zdecydowali się kłamać za kasę rządzących, ale z czasem się wycofali i przepraszali. Tak Zbigniew Ziobro używa PiS-przestępców partyjnej prokuratury do niszczenia przeciwników politycznych - broni pułkownik Marszałka Senatu. 

Dalej były wojskowy zwraca się bezpośrednio do Ryszarda Terleckiego...

Panie Ryszardzie Terlecki, obrzydliwy to jest Jarosław Kaczyński, który umaczany w milionowe przekręty finansowe nie tylko nie zrzekł się immunitetu, ale nawet nie został przesłuchany przez przestępców Ziobry. (...) Jednak najbardziej obrzydliwe jest to, że wasz zespół bandytów zawładnął naszym krajem, wszystkimi jego organami i okupuje, niszczy i okrada każdego dnia. (...) To jest obrzydliwość, wasza kosmiczna obrzydliwość, łajdaku - pisze płk Adam Mazguła w stronę Terleckiego. 
Zobacz także: Czy już "dostał po łapach"? Wiceminister odpowiedział Ryszardowi Terleckiemu z PiS
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(102)
heinrich125
rok temu
Wyrazy szacunku Panie Pułkowniku. Powiedział Pan prawdę.
hahahaha
rok temu
W 100% zgadzam się ze zdaniem płk Adama Niezguły na temat "terleckiego"."terlecki" to narkoman tzw. pies,który ma mózg przeżarty chyba nie tylko butaprenem,którego skutki widać okrutnie na jego gębie - jest wulgarny,arogancki bez żadnej kultury, polityczny aparatczyk reżimu komunistycznego wzorowany na ideologii czysto wziętej z ZSRR. Aż dziw bierze , że ludzie z tak nieciekawą przeszłością osiągnęli taki status w życiu społecznym oraz politycznym mają teraz taki wpływ na nasze życie? Rozliczaj człowieku ,jeżeli masz choć odrobinę samokrytyki przestępców wśród swoich, których w waszych szeregach multum.To już ironia i perfidia by w dobie pandemii w gazetach prokuratura wzywała do zgłaszania się pacjentów Marszałka Grodzkiego by zeznali,że brał on łapówki od lat 90-tych.Kabaret, piaskownica,dziecinada czas już na emeryturę ,bo szarych komórek mało, tylko brzuch i nos prowadzi ciebie ryszardzie do przodu.
Rezerwa wiosn...
rok temu
Kiedyś zhanbiliscie mundur żołnierza i tak wam pozostało obywatelu
Jaremi
rok temu
Panie generale, wielki szacunek dla Pana.
Qwas
rok temu
Miałem w rodzinie wojskowych zero myślenia samodzielnego senat nie może być ostoja prawa opartego na lap....
Qwas
rok temu
Wiadomo nie od dzisiaj a za czasów komuny łapówki były norma niektórym pozostało to do dzisiaj nie przeszkadza jak to jest osoba nie publiczna jak sprawująca wysokie funkcje w państwie to powinna się oczyścić z zarzutów
sidol
rok temu
Brawo Panie Pułkowniku.
Pipi
rok temu
Kiedyś zadenuncjował swojego ojca, a dziś reprezentuje swoją postawą coś kilka razy gorszego niż jego ojciec
wak
rok temu
Trep jest od wykonywania rozkazów. Desperackie próby myślenia nie prowadzą do niczego dobrego.
Kupa wariatów...
rok temu
Kto to jest Mazguła ? A lekarze nie biorą tylko czasami nie uda im się obronić i wtedy im wcisną.
Jowita
rok temu
Czytam te obrzydliwe wpisy i bardzo mocno się zastanawiam czy jest gorszy ten co brał bo system stworzył mu warunki czy ten co w tak brutalny sposób wpisuje się rzekomo w obronie kolegi musiał pan być bardzo dobrym człowiekiem ?????
lll
rok temu
Jaki oficer taki polityk panie mazgulo nie przynos wstydu oficerom
Wyrok
rok temu
Adam Mazguła - pójdziesz siedzieć!
długi
rok temu
Brawo Panie pułkowniku, trafił Pan w sedno, łajdaki i nic więcej....mam tylko nadzieję, że wolne sądy ich kiedyś osądzą i odizolują od społeczeństwa !!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić