aktualizacja 

Pod szczeniakiem załamał się lód. Nie do wiary, co zrobił policjant

69

Dzięki odwadze tego policjanta pies uniknął tragedii. Funkcjonariusz bez chwili wahania rzucił się na pomoc labradorowi, pod którym załamał się lód na jeziorze. Wideo z bohaterskiej akcji podbiło serca internautów. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Pod szczeniakiem załamał się lód. Nie do wiary, co zrobił policjant
Policjant uratował tonącego psa (YouTube)

30-letni funkcjonariusz Jonathan Smith został wezwany do Bond Lake w pobliżu Lewiston w stanie Nowy Jork po otrzymaniu zgłoszenia o labradorze, pod którym załamał się lód na jeziorze. Według ustaleń policji właścicielka spacerowała z 10-miesięczną Koną wokół akwenu 5 stycznia, kiedy zwierzę zauważyło stado gęsi lądujących na tafli lodu i rzuciło się w ich stronę.

Chociaż jest silną pływaczką, nie było żadnych szans na jej powrót na lód, zaczęła panikować i szybko się męczyć – wyznała właścicielka labradora w wiadomości do Departamentu Policji w Lewiston.

Policjant najlepszym przyjacielem psa?

Policjanci pojawili się na miejscu już 15 minut po wpłynięciu zawiadomienia. Do sieci trafiło nagranie z brawurowej akcji policjanta. Na wideo uchwyconym przez innego funkcjonariusza widać, jak Smith ściąga z siebie kamizelkę i pas z bronią, po czym bez wahania oraz bez sprzętu zabezpieczającego wskakuje na lód i pędzi w kierunku wyczerpanego psa.

W końcu funkcjonariuszowi udało się dotrzeć do szczeniaka i wyciągnąć go z wody. Szczęśliwy, choć przemarznięty zwierzak pobiegł prosto do swojej pani, a Smith cały i zdrowy wrócił na brzeg. Było blisko tragedii, ale wszystko dobrze się skończyło, a właściciele psa są bezgranicznie wdzięczni dzielnemu policjantowi.

Kona, ja i wszyscy, którzy ją kochają, jesteśmy niezwykle wdzięczni za jego bezinteresowność i odwagę. Jego profesjonalizm i odwaga zasługują na brawa - stwierdziła kobieta.
Zobacz także: Bestia zjadająca psy złapana. W pułapce Rosjanie znaleźli tygrysa amurskiego
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić