o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Podatek od reklam. KO zapowiada walkę

4
Podziel się

Koalicja Obywatelska podczas czwartkowej konferencji prasowej zapowiedziała walkę z planem wprowadzenia podatku od reklam na media. Do konsultacji zaproszono Jarosława Gowina i Szymona Hołownię.

Podatek od reklam. KO zapowiada walkę
bECuzwyd

Organizację konsultacji zapowiedział Borys Budka. Mają wziąć z nim udział wszystkie ugrupowania opozycji. W spotkaniu ma wziąć udział też lider Polski 2050 Szymon Hołownia. Lider PO przypomniał, że Hołownia bardzo dobrze zna świat mediów.

Wczorajszy dzień pokazał, jak ważna jest solidarność wolnych mediów. Dziś rozgrywa się walka o to, czy obywatele będą mieć dostęp do rzetelnych mediów - powiedział Borys Budka podczas konferencji prasowej.
bECuzwyf

Na spotkanie zaproszono również wicepremiera Jarosława Gowina. Budka przypomniał, że Gowin często powoływał się na wolność słowa.

Zaprosimy na to spotkanie także wicepremiera Jarosława Gowina, który tak często powoływał się na wolność słowa. Tak, panie premierze, to jest czas próby. Wierzymy, że wspólnie będziemy w stanie wypracować dobre stanowisko i zablokować ten bardzo szkodliwy projekt ustawy - powiedział Budka na konferencji.
bECuzwyl

Barbara Nowacka w ostrych słowach określiła nałożenie podatku od reklamy na media. Uznała, że to "knebel nakładany pod płaszczykiem dbania o służbę zdrowia". Zwróciła również uwagę na to, jak taki podatek wpłynie na media prywatne. Zauważyła również, że nałożenie opłat na kina sprawi, że znacząco dotknięta zostanie również polska produkcja filmowa.

Zobacz także: Protest mediów. Włodzimierz Cimoszewicz odpowiada Andrzejowi Dudzie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECuzwyG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Simara
7 miesięcy temu
Już powiedzieli co za tvp info nasze rdzenne kanaly,ARD I ZDF.Tylko w języku niemieckim bo, wtedy prawda lepiej brzmi
Xxx
7 miesięcy temu
ci co do gazety CBA wprowadzili ?!
sumienie
7 miesięcy temu
Gowin nie daj sie wykupic. Szkoda.
bECuzwyH
Kohan
7 miesięcy temu
KO przedstawiciele zachodnich korporacji nie mylić z przedstawicielami narodu W wyborach dostaniecie 2% głosów
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić