Podczas snu ugryzł ją pająk. W ciężkim stanie trafiła do szpitala

13

18-letnia uczennica z Walii została w nocy ugryziona przez pająka. Abby Tannettę obudził potworny ból pod pachą. Po chwili, obok swojego łóżka odkryła ogromnego pająka. Stan nastolatki zaczął pogarszać się z minuty na minutę.

Podczas snu ugryzł ją pająk. W ciężkim stanie trafiła do szpitala
18-latka trafiła do szpitala w ciężkim stanie po ugryzieniu pająka (SWNS, Newspix)

Abby Tannetta świętowała zakończenie roku szkolnego, nocując razem z koleżanką w przyczepie kempingowej rodziców. Nie był to pierwszy raz, kiedy spędzała czas w ten sposób. 18-latka nie przypuszczała, że w przyczepie może czaić się śmiertelne zagrożenie.

Bliskie spotkanie z pająkiem. 18-latkę ukąsiła fałszywa czarna wdowa

Sytuacja miała miejsce w Caerphilly na południu Walii. W nocy Abby obudził przeszywający ból pod pachą. Nastolatka zauważyła obok siebie ogromnego pająka.

Obudził mnie ostry ból, spojrzałam obok i wtedy zobaczyłam tego gigantycznego pająka uciekającego z łóżk. (…) To miejsce było naprawdę obolałe, a jego stan cały czas się pogarszał. Stało się większe, było bardzo czerwone, swędzące i tak obolałe, że nie mogłem poruszać ręką ani spać na boku – powiedziała w rozmowie z lokalnymi mediami.

18-latka wzięła leki przeciwhistaminowe, aby zwalczyć możliwe infekcje. Guzek po ugryzieniu stale się jednak powiększał. Stawał się także coraz bardziej bolesny.

Dziewczynie udało się złapać pająka, który ją ukąsił. Okazało się, że to fałszywa czarna wdowa. Gatunek ten, nazywany także zyzusiem tłuściochem, grasuje głównie w Wielkiej Brytanii i może powodować niebezpieczne infekcje.

Nie czułam się lepiej po antybiotykach, a potem w poniedziałek rano obudziłam się i na mojej koszulce była krew i ropa. To było naprawdę przerażające. Kiedy poszłam na pogotowie, czułam się naprawdę okropnie. Było mi gorąco i słabo, a moje ciśnienie krwi i tętno były naprawdę wysokie – opisała Abby Tannetta.

Noc w przyczepie kempingowej zamieniła się w koszmar. Nastolatka trafiła do szpitala

Stan pacjentki pogarszał się z każdą chwilą. Lekarze w obawie przed sepsą zdecydowali o przeprowadzeniu operacji. Osuszono zainfekowany obszar i usunięto wystający guzek.

Operacja zakończyła się sukcesem, a Abby mogła wrócić do domu. Kilka dni temu Brytyjskie Towarzystwo Arachnologiczne poinformowało o ogromnym wzroście populacji pająków na Wyspach. Jako jedno z zagrożeń wymieniono właśnie jadowite fałszywe czarne wdowy.

Obejrzyj także: Połaskotał go w ucho. Mężczyzna zdjął słuchawki i oniemiał

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić