Podejrzany SMS. "Google weryfikuje numer telefonu"

2

Oszuści nie próżnują. Coraz częściej próbują uzyskiwać różne korzyści za pomocą SMS-ów. Trzeba być bardzo czujnym, bo jeden nieprzemyślany ruch może przynieść fatalne konsekwencje. Nic dziwnego, że niektóre osoby zaniepokoiły się SMS-ami od Google'a.

Podejrzany SMS. "Google weryfikuje numer telefonu"
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Portal dobreprogramy.pl otrzymał sygnał od czytelniczki, która zgłosiła się z podejrzanym SMS-em. "Powiązany numer to +48732232984 i co ciekawe, wiadomość nie trafiła do odebranych, ale została sama wysłana przez smartfon. To SMS weryfikujący konto Google" - podaje wspomniany serwis.

"Google weryfikuje numer telefonu" - tak brzmi główny komunikat w treści SMS-a z numeru +48732232984. Przed tym komunikatem widoczna jest dziwna kombinacja znaków - być może to identyfikator urządzenia.

Co najciekawsze, w tym przypadku SMS jest "w wysłanych", a nie "odebranych". Okazuje się, że nie jest to powód do niepokoju, ale standardowa metoda weryfikacji numeru użytkownika konta Google - podaje portal dobreprogramy.pl.

Forma zbliżona do oszustw

Nic dziwnego, że niektórzy zaniepokoili się SMS-ami od Google'a. Forma wiadomości jest bardzo zbliżona do typowych oszustw.

Okazuje się, że zabezpieczenia Androida kwalifikują te SMS-y jako SPAM. Mimo to pojawiają się w skrzynkach.

Oczywiście takie SMS-y można wyłączyć. Taka opcja jest dostępna w ustawieniach konta Google.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić