Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Pogaństwo i wymysły Jana Pawła II. Pastor ostro o religii w Polsce

1006
Podziel się

Szerokim echem odbiła się wypowiedź dr. Kazimierza Bema. Pastor kościoła ewangelickiego ostro skomentował aktualną sytuację Kościoła Katolickiego w Polsce. Duchowny nie szczędził również krytyki Janowi Pawłowi II.

Pogaństwo i wymysły Jana Pawła II. Pastor ostro o religii w Polsce
Pastor Bem ostro komentował aktualną sytuację kościoła w Polsce (Getty Images, YouTube, Franco Origlia)
bEJuDRYl

Kościół Katolicki jest w Polsce bardzo delikatnym tematem. Pastor kościoła ewangelickiego dr Kazimierz Bem, który był gościem Cezarego Łasiczki w radiu Tok FM, skrytykował postawę polskiego Kościoła. Nie szczędził ostrych słów i nazwał tę instytucję "pogaństwem przebranym w gusła".

Pastor zwraca uwagę na problem katechezy wprowadzonej w Polsce w latach 90 XX. w. Jego zdaniem katecheci ponieśli absolutną klęskę. Dr Kazimierz Bem uważa, że Polacy nie wiedzą czym jest chrześcijaństwo, ani w jaki sposób się objawia.

bEJuDRYn

Zwraca uwagę na przekazanie wiernym tylko "obsesji kościoła na temat aborcji i zygotek, o których Biblia w ogóle się nie wypowiada". Duchowny krytykuje również pojęcie życia poczętego i uznaje to za "wymysł Jana Pawła II". Przekonuje, że istota chrześcijaństwa jest inna od tej przedstawianej w naszym kraju.

Nie istnieje pojęcie życia poczętego, cywilizacji śmierci, to są wymysły Jana Pawła II. Chrześcijaństwo nie sprowadza się do zaglądania ludziom w łóżka, a szczególnie w pewne miejsce między nogami. Chrześcijaństwo sprowadza się do życia w sposób godny, czyli w dostrzeganiu w obcych bliźniego - powiedział dr Kazimierz Bem.

Dr Kazimierz Bem skupia się również na błędnym sposobie pojmowania religii przez Polaków. Jego zdaniem powinni ją traktować jako zasady etyczne, a nie rytuał. Pastor przytacza nawet przykład z Biblii, gdzie Bóg mówił o obrzydzeniu obrzędowością. Duchowny zwraca również uwagę na ostatnie lata, które jego zdaniem utwierdziły niektórych w przekonaniu, że "im bardziej się modlimy, tym możemy większe świństwa popełniać".

W Biblii mamy jednoznaczną interpretację rytuału. Pan Bóg mówi, że go brzydzi obrzędowość, bo wyznają go ustami, a nie sercem. Dajcie mi swoje serce, a nie usta. Przecież Jezus mówi, że do Królestwa Niebieskiego wejdą nie ci, którzy się ładnie modlą, ale ci, którzy pomogli słabszym - stwierdził pastor.
bEJuDRYt

Wypowiedzi pastora zyskały spory rozgłos. Jej fragmenty zostały zacytowane na Instagramie przez Mariusza Szczygła, który stwierdził, że nie może przejść obok nich obojętnie. Oprócz cytatów reporter zamieścił również bardzo wymowne zdjęcie polityków obozu rządzącego modlących się wraz z ojcem Tadeuszem Rydzykiem.

Nie mogę przejść obok jego wypowiedzi obojętnie - muszę Wam je zacytować! - napisał na Instagramie Mariusz Szczygieł.
bEJuDRYu
Zobacz także: Wyższe podatki dla duchownych? Episkopat ostro krytykuje Polski Ład. „Ludzie tego nie wybaczą”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJuDRYO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1006)
Mati
miesiąc temu
Zabobon i gusła może i tak.Ale nie popieramy aborcji eutanazji i małżeństw homoseksualnych jak wy nawróceni protastanci.Faszyzm pod płaszczykiem wolności usuwanie dziecka z ciąży bliźniaczej wkładania waginy w najwyższy sakrament z paradą røwności na czele z panem Trzaskowskim.Wole ten zabobon niż waszą propagandę neo faszystowską w białych rękawiczkach walczących rzekomo o wolność.
Jowa
miesiąc temu
Racja!!! W Polsce tylko zabobon i gusła
apis
2 miesiące temu
polski katolik zamiast do boga klepie zdrowaśki do grzesznika karola wojtyły potem jana pawła II - dla mnie ten zmarły grzesznik jpII nie jest świętym tylko przeklętym bo nic nie zrobił dla zwykłych biednych ,głodnych ludzi -tylko zrobił kosciół bogaty i byle jaki - nie liczyła się jakość tylko ilość - jpII to tylko obrońca pedofilów ,bogatych i złodziei- mam nadzieję że siedzi w piekle i nigdy nie zobaczy boga prawdziwego
bEJuDRYP
margo
2 miesiące temu
Czy to Polskie radio
Miłość zwycię...
2 miesiące temu
Jestem katolikiem i zwolennikiem Pis.Nigdy nie przyszło by mi do głowy obrazić kogoś kto jest homoseksualistą.Nie mam nic do parad równošci.Uważam jednak że homeseksualizm jest grzechem tak jak i aborcja.Pan panie pastorze jest zdeklarowanym gejem i nie dziwi mnie że pan jest przeciwny kościołowi katolickiemu.Życzę panu szczęścia ale proszę pana by osoby biorące udział w tych paradach nie obrażały moich uczuć religijnych wkładając imitację waginy w monstrancje.Szanujmy się nawzajem bo ja was geje kocham miłością chrześcijańską i szanuję waszą odmienność seksualną.Jak już powidziałem jestem zwolennikiem Pisu i będe się modlił na różańcu który pan tak krytykujesz o nawrócenie i przyjęcie Jezusa do swojego serca.
Tedi
2 miesiące temu
Hitler faktycznie nazywał katolików ciemnogrodem.Pastor może chwila refleksji.
Zbychu
2 miesiące temu
Czy to nie hitler odszedł od wiary i chciał się pozbyć katolicyzmu włącznie z duchownymi.Ta nagonka na kościół katolicki coś mi przypomina.Doczego dąży ta opozycja z platformą obywatelską na czele i swoimi marionetkami w postaci takiego pastora
Zbychu
2 miesiące temu
A Sodoma i Gomora w zachodniej Europie to jest miód na jego serce
Zbychu
2 miesiące temu
O pastor nie lubi krzyży i św.obrazów.Na widok krzyża pewnie oblewa się potem i się trzęsie.Pewnie niedługo otworzy jakiś zbór w Polsce w którym pastorzy będą mieli homoseksualne upodobania.W Holandii i inych krajach zachodnich to jest normalne.
Zenek
2 miesiące temu
O pastor nie lubi świętych obrazó i krzyży drży pewnie i zalewa się potami ze strachu.Niedlługo otworzy pewnie jakiś kościół w Polsce gdzie pastorami będą ludzie homoseksualni.
Janina
2 miesiące temu
Ten rodzaj demonów można wypędzić tylko przez post i modlitwę.Bierze się pastor do roboty może jakaś misja ewangelizacyjna w Awganistanie Jemenie czy Korei Północnej a nie tylko opowiadanie głupot i ciepłe kapcie przed gazetą wyborczą
były katolik
2 miesiące temu
część 3. Ale czy tutaj jest gdzieś mowa o modleniu się do Boga przy użyciu obrazów? Albo, że należy oddawać cześć Bogu przed obrazami ? Zwolennicy kultu mają oczywisty problem. Udowodnić nam swoją rację muszą bardzo naciągać wersety biblijne, nie biorą oni pod uwagę podstawowego argumentu że wszystkie najważniejsze zasady, które Bóg chciał nam przekazać są zapisane kilka razy w Biblii w bardzo prosty sposób i są zrozumiale. Bóg nie kierował tych zasad tylko do profesorów czy naukowców i ludzi bardzo inteligentnych, przypominacie sobie apostołów, byli to ludzie prości i niewykształceni. I to oni poznali prawdę, a uczeni w piśmie i faryzeusze nie mogli poznać prawdy. To tych prostych ludzi wybrał Bóg do głoszenia słowa Bożego. Bo Bóg mówi wyraźnie o ważnych rzeczach, i o tym czego od nas wymaga mogą zrozumieć nawet dzieci. Tak Bóg w prosty i zrozumiały sposób mówi w Księdze Wyjścia 20.4-5: "Nie będziesz czynił sobie żadnego rzeźbionego posągu ani żadnej podobizny czegokolwiek, co jest w górze na niebie, co jest nisko na ziemi ani co jest w wodach pod ziemią. Nie będziesz oddawał im pokłonu ani nie będziesz im służył, bo ja jestem PAN, twój Bóg, Bóg zazdrosny," Czy te słowa Boże są niezrozumiałe? - Czy te słowa potrzebują dodatkowego tłumaczenia?
były katolik
2 miesiące temu
część 2. Izraelici zachowali sobie tego miedzianego węża na ponad 700 lat obdarzając go kultem, zaczęli oddawać mu cześć, modlili się i składali mu ofiary, gdy król Ezechiasz przeprowadzał reformy religijne poznał bałwochwalczą niegodziwość Izraelitów, o czym podaje 2 Księga Królewska 18.4: "Zniósł wyżyny, rozbił posągi, powycinał gaje i potłukł węża miedzianego, którego uczynił Mojżesz, bo aż do tego czasu synowie Izraela palili mu kadzidło, i nazwał go Nehustan." Także widzimy tu w tym wersecie że to czynili Izraelici było wbrew Przykazaniom Bożym i ten kult był potępiony przez Boga. Kościół katolicki i zwolennicy kultu obrazów mają wielki problem, otóż sprawdzając podane przez nich wersety możemy stwierdzić że mają tylko jedną płaszczyznę obronną, taką że trzeba nadprzyrodzonej siły aby wydusić kult obrazów z wersetów, choć z tych wersetów nic nie wynika. Na przykład w wersie z Księgi Psalmów 5.8: "Lecz ja dzięki obfitości twego miłosierdzia wejdę do twego domu, oddam pokłon przed twoim świętym przybytkiem w twojej bojaźni." albo werset często przytaczany przez zwolenników obrazów w Księdze Wyjścia 25.17-22: "Uczynisz też przebłagalnię ze szczerego złota. Jej długość będzie na dwa i pół łokcia, a jej szerokość - na półtora łokcia. I uczynisz dwa złote cherubiny: wykujesz je ze złota na obu końcach przebłagalni. Jednego cherubina uczynisz na jednym końcu, a drugiego cherubina na drugim końcu. Z samej przebłagalni uczynicie cherubiny na obu jej końcach. A cherubiny będą mieć skrzydła rozpostarte ku górze, zakrywając swymi skrzydłami przebłagalnię. Ich twarze zaś będą zwrócone ku sobie, twarze cherubinów będą zwrócone ku przebłagalni. I położysz przebłagalnię na wierzchu arki, a w arkę włożysz świadectwo, które ci dam. Tam będę się z tobą spotykać i sponad przebłagalni, spomiędzy dwóch cherubinów, którzy są nad arką świadectwa, będę z tobą rozmawiać o wszystkim, co ci rozkażę dla synów Izraela." W ten oto powyższy sposób Bóg powiedział do Mojżesza.
bEJuDRYH
były katolik
2 miesiące temu
część 1. Kościół rzymsko-katolicki w swoim katechizmie pisze pod paragrafem 2130: "Jednak już w Starym Testamencie Bóg polecił lub pozwolił wykonywać znaki, które w sposób symboliczny miały prowadzić do zbawienia przez Słowo Wcielone, jak wąż miedziany, arka Przymierza i cherubiny." Na tej podstawie kościół katolicki zezwolił - sam sobie - na wykonywanie i czczenie rzeźb, figur i obrazów. Aby sprawdzić prawdziwość tego tak zwanego zezwolenia musimy wrócić do początku historii węża miedzianego umieszczonego na drzewcu. Musimy w tym miejscu skorzystać z Biblijnego opisu który znajduje się w Księdze Liczb 21.4-9: "Potem wyruszyli od góry Hor w kierunku Morza Czerwonego, aby obejść ziemię Edom. I lud bardzo się zniechęcił w drodze. Lud zaczął więc mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi: Dlaczego wyprowadziliście nas z Egiptu, abyśmy pomarli na tej pustyni? Bo nie ma chleba ani wody, a nasza dusza obrzydziła sobie ten cienki chleb. Zesłał więc PAN na lud węże jadowite, które go kąsały; i pomarło wiele osób z Izraela. I lud przyszedł do Mojżesza, i powiedział: Zgrzeszyliśmy przez to, że mówiliśmy przeciw PANU i przeciw tobie. Módl się do PANA, aby oddalił od nas te węże. I Mojżesz modlił się za lud. Wtedy PAN powiedział do Mojżesza: Wykonaj jadowitego węża i umieść go na drzewcu. I stanie się tak, że każdy ukąszony, kiedy spojrzy na niego, będzie żył. Mojżesz wykonał więc węża miedzianego i umieścił go na drzewcu; gdy wąż kogoś ukąsił, a ten spojrzał na węża miedzianego, pozostawał przy życiu."
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić