o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Pogoda szaleje. Na Arktyce rekord. Tak ciepło jeszcze nie było

138
Podziel się

W sobotę miasteczko Wierchojańsk w Rosji osiągnęło temperaturę 38 stopni Celsjusza. Prawdopodobnie jest to najwyższa temperatura, jaką kiedykolwiek zarejestrowano na Syberii i na Arktyce.

Pogoda szaleje. Na Arktyce rekord. Tak ciepło jeszcze nie było
Na Arktyce odnotowano najwyższą temperaturę w historii (Getty Images)
bErHFnqZ

Wierchojańsk jest zazwyczaj jednym z najzimniejszych miejsc na Ziemi. W listopadzie na tym obszarze było -50 stopni Celsjusza. Jednocześnie miasto zostało uznane przez Księgę Rekordów Guinnessa za miejsce z najbardziej ekstremalnym zakresem temperatur.

Najniższą temperaturą, jaką odnotowano w tym miejscu, było -68 stopni Celsjusza. Najwyższa wynosiła jak dotąd 37,2 stopni Celsjusza. W sobotę rekord ten został jednak pobity, gdy termometry wskazywały 38 stopni.

bErHFnrb

Wyjątkowo wysoka temperatura w Wierchojańsku nie jest jednak odosobnionym zjawiskiem. W wielu innych miejscach na Syberii zaobserwowano w ostatnim czasie ponadprzeciętnie wysokie temperatury.

W wyniku panujących obecnie gorących i suchych warunków na Syberii szaleją liczne pożary. W Republice Sacha (Jakucji) pali się ponad 250 tys. hektarów.

bErHFnrh

Ponieważ klimat nadal się ociepla, ekstremalne zjawiska, takie jak obecna fala upałów na Syberii, będą występować częściej i nasilać się. Naukowcy twierdzą, że istnieje tylko jeden sposób, aby stłumić wpływ zmian klimatu, a mianowicie zatrzymać spalanie paliw kopalnych - podaje CBS News.

Zobacz także: Kieszenie metanu. Nowa przyczyna ocieplenia Arktyki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErHFnrC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(138)
robocop56
rok temu
Podajcie nazwiska tych pseudo-naukowcow !
porąbek
rok temu
A co ja nato? -resztaponiżej
co się dziwić
rok temu
Jesteśmy gatunkiem pasożytniczym. - No i tak jak pasożyt zginiemy po zabiciu swojego żywiciela (czyli określoną i stabilną naturę przyrodniczą/ekologię która nas stworzyła).
bErHFnrD
PORĄBANY
rok temu
Palmy więcej węgla, palmy więcej ropy,gazu i benzyny. Wycinajmy i wypalajmy (tak jak to robi w Brazyli moher Bolsonaro) więcej lasów. A dlaczego by nie. To i tak przecież niczego nie zmienia. Wirusa też nie ma, to nauka dla głupich. Tylko głupi musi się uczyć (mądry zawsze sobie poradzi). A przede wszystkim chwalmy boga i kościół czyniąc z nich jedyną szansę na nasze zbawienie - trzeba podwójmy i zwielokrotnijmy nasze wysiłki w zapewnieniu im dobrobytu finansowego. To powinno być naszym głównym zadaniem a nie jakieś tam oszustwo zwane ekologią.
Many
rok temu
Greta,Duda,Jaroslaw tam pojada i prezes zabroni wysokich temperatur i sprawa zalatwiona
były Guru
rok temu
Proponuję poszukać zdjęcie NASA jak wygladają z kosmosu płonące obszary na Ziemi i dopiero po tym brać poprawkę na działania człowieka. Tego mądrego a nie podpalacza Amazonii czy suchej trawy na łące
am52
rok temu
a co na to Szwedzka Greta.
benek
rok temu
i tak wygra duda
benek
rok temu
i tak wygra duda
agi
rok temu
Czy ktoś sprawdzał czy to w ogóle jest prawdziwa informacja?
asd
rok temu
Ziemia za bardzo przytula się do Słońca ! I ten flirt na dobre jej (i nam !!!) nie wyjdzie !
rychu
rok temu
czemu taki szum zwykly cykl przyrody i tego nic nie zmieni.
ciekawe
rok temu
A Niemcy na potęgę wybudowali nowe kotły węglowe ,atomówki zamykają a nas się czepiają.Wielcy tego świata się zatrzymają?Może płaczki celebrites ich rozczulą?A może eko terroryści jeżeli im ktoś zapłaci
bErHFnrv
Grizy
rok temu
ok. 15 lat temu córka moich holenderskcich przyająciół jechała ze swoimm na Ural sprzatać radzieckie lasy z butelek i onuc. Jej rodziców poznałem podczas praktyki studenckiej (1964) z uczelni (PW) , też wówczas studentów holenderskich w ramach tzw. IASTE. Pamietam ,że Holandia wówczs zrobiła na mnie wrażenie, bo jeszcze nie była zdeprawowana. Po drodze na Ural wstąpili do nas w W-wie na moje zparoszenie, gdy się dowiedziałem, że tam jadą. Podczas kolacji na którą "sie szarpnąłe" Znalazłem sie w kłopocie bo okazłao się, że jest wegetarianką a nawet weganką na co nie byłem przygotowany z moja żona z powodu braku informacji ,że tak jest. POratowałem ich ryżem na roztworze wodnym z cukrem.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić