Pojawiły się w centrum Zakopanego. Służby ostrzegają turystów

18

W centrum Zakopanego coraz częściej pojawiają się dzikie zwierzęta. Tatrzański Park Narodowy apeluje, aby nie podchodzić do nich zbyt blisko, a zwłaszcza nie dokarmiać ich. Zwierzęta są również zagrożeniem w ruchu drogowym, przyzwyczajone do ludzi spacerują po ulicach wśród przejeżdżających samochodów.

Pojawiły się w centrum Zakopanego. Służby ostrzegają turystów
W centrum Zakopanego coraz częściej pojawiają się dzikie zwierzęta. TPN apeluje, aby nie podchodzić do nich zbyt blisko, a zwłaszcza nie dokarmiać ich. . (Policja Zakopane)

Policjanci w Zakopanem niemal codziennie interweniują w związku z dziką zwierzyną pojawiająca się w granicach miasta. Od kilku dni w rejonie Bulwarów Słowackiego i ulicy Sienkiewicza stado jeleni wchodzi, co rusz na ruchliwe ulice.

Gdy tylko się pojawią stają się wielką atrakcją dla turystów, którzy nie wiedząc, jak się zachować blokują ruch, lub z okien samochodów w czasie jazdy robią zdjęcia. Niektórzy próbują podchodzić do zwierząt i je karmić. Pracownicy TPN apelują, by tego nie robić.

Dokarmianie zwierząt nie poprawi ich losu. Dzikie zwierzęta szybko przyzwyczajają się do łatwego zdobywania pokarmu, zatracają naturalny lęk przed ludźmi i samowystarczalność. Mogą stać się agresywne i domagać się pożywienia z rąk człowieka - apeluje TPN.

Takim zachowaniem turyści wyrządzają krzywdę zwierzętom i sami ryzykują, to przecież dzikie zwierzę, może się przestraszyć i zaatakować lub nieumyślnie zranić. Natomiast wystraszone może wbiec bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Słoneczna pogoda w weekend? Najnowsza prognoza z IMGW
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić