Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Pojawiły się w centrum Zakopanego. Służby ostrzegają turystów

15
Podziel się:

W centrum Zakopanego coraz częściej pojawiają się dzikie zwierzęta. Tatrzański Park Narodowy apeluje, aby nie podchodzić do nich zbyt blisko, a zwłaszcza nie dokarmiać ich. Zwierzęta są również zagrożeniem w ruchu drogowym, przyzwyczajone do ludzi spacerują po ulicach wśród przejeżdżających samochodów.

Pojawiły się w centrum Zakopanego. Służby ostrzegają turystów
W centrum Zakopanego coraz częściej pojawiają się dzikie zwierzęta. TPN apeluje, aby nie podchodzić do nich zbyt blisko, a zwłaszcza nie dokarmiać ich. . (Policja Zakopane)

Policjanci w Zakopanem niemal codziennie interweniują w związku z dziką zwierzyną pojawiająca się w granicach miasta. Od kilku dni w rejonie Bulwarów Słowackiego i ulicy Sienkiewicza stado jeleni wchodzi, co rusz na ruchliwe ulice.

Gdy tylko się pojawią stają się wielką atrakcją dla turystów, którzy nie wiedząc, jak się zachować blokują ruch, lub z okien samochodów w czasie jazdy robią zdjęcia. Niektórzy próbują podchodzić do zwierząt i je karmić. Pracownicy TPN apelują, by tego nie robić.

Dokarmianie zwierząt nie poprawi ich losu. Dzikie zwierzęta szybko przyzwyczajają się do łatwego zdobywania pokarmu, zatracają naturalny lęk przed ludźmi i samowystarczalność. Mogą stać się agresywne i domagać się pożywienia z rąk człowieka - apeluje TPN.

Takim zachowaniem turyści wyrządzają krzywdę zwierzętom i sami ryzykują, to przecież dzikie zwierzę, może się przestraszyć i zaatakować lub nieumyślnie zranić. Natomiast wystraszone może wbiec bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd.

Zobacz także: Słoneczna pogoda w weekend? Najnowsza prognoza z IMGW
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
stary wróbel
1 tyg. temu
oglądał kto ,, Przystanek Alaska,,? Tam łaził łoś a u nas lelenie , choć w Zakopanym jest przewaga jeleni na dwóch nogach gotowych płacić , by połazić sobie stadem po pagórkach
ztk
1 tyg. temu
Lesnik zauważył dzikie zwierzeta w parku narodowym przy szklaku !!! Czy to mozliwe??? Po dośc krótkiej chwili zadumy lesnik wrócił jednak do swej podstawowej pracy i za pomoca Harvestera wznowił masową wycinkę drzew. Jacy lesnicy? To są drwale nie leśnicy. Niedługo zostaną po nich karczowiska i plantacje choinek szykowane do sprzedaży na Świeta. Lasy nie są po to żeby je wycinać w pień , sprzedając wycięte drewno rumuńskim firmom na reeksport do Chin. W PISlandii jednak wszystko jest możliwe.
Kaszub
1 tyg. temu
Z gór to najbardziej utkwiło mi w pamięci codzienne echo pił łańcuchowych donoszących z lasów, na serio
Dziadek
2 tyg. temu
A może by tak nie dokarmiać najeźdźców bo przyzwyczaja się ich, że wszystko jest za darmo i wszystko się im należy
Alkus
2 tyg. temu
Dzikie zwierzęta z Anglii lub Norwegii to można zobaczyć na rynku w Krakowie albo we Wrocławiu
Eko- nie terr...
2 tyg. temu
Czesi i Słowacy regulują stan wilka , więc te na bezpieczny teren przechodzą do głupich Polaków , gdzie nawet kamieniem nie można w niego rzucić jak zagryza ci psa na podwórku . Dla niewtajemniczonych , sarny i jelenie nie potrzebują do życia gęstego lasu .
Zielony
2 tyg. temu
Chrońmy wilki dalej . Jaka wycinka lasów ?! Ludzie głupoty piszą !
Lesniczy
2 tyg. temu
Wycinka lasów robi swoje. 🌲🌲🐻🐻🐆🐆🐆
Zwierzolub
2 tyg. temu
Jeszcze więcej lasów wyciąć.
avo
2 tyg. temu
jak człowiek zniknie z powierzchni ziemi to dopiero będzie święto
EUropejczyk
2 tyg. temu
Proszę pogonić wszystkich mieszkańców z Zakopanego, turystów- natrętów , bo przecież zwierzęta w Zakopanem były pierwsze....jak dziki, niedźwiedzie i wilki. Ekolodzy mają takie pomysły dla nas.
Zbyszek
2 tyg. temu
Nie dziwota, że za rządów pisu zwierzęta są na ulicach, bo niedługo na ulice wyjdą ludzie.
Nic dziwnego ...
2 tyg. temu
Łał..u nas w Szwecji to normalne,że sarny i inne zwierzęta dzikie buszują po ogrodach i wyżerają kwiatki...
Gość 3
2 tyg. temu
Poniewaz to był dom zwierzat a ze zwierzeta na 2 nogach paraduja gdzie chca to niby dlaczego oni nie moga paradowac gdzie chca. Brawo. Rownosc zwierzat
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić