"Pokaz siły". Brytyjczycy chcą, żeby zobaczył to Putin

W brytyjskim porcie sfotografowano moment załadowywania śmiercionośnych pocisków na okręt podwodny Królewskiej Marynarki Wojennej. Brytyjskie tabloidy piszą, że to "pokaz siły" adresowany do Władimira Putina.

"Pokaz siły". Brytyjczycy chcą, żeby zobaczył to Putin
HMS Audacious (Getty Images, PA Wire/PA Images)

Pociskami Tomahawk załadowany został okręt HMS Audacious. To nowoczesna jednostka, której budowa pochłonęła prawie 1,5 miliarda funtów. Tabloidy "The Sun" i "Express" opublikowały zdjęcia z ładowania rakiet na pokład, stwierdzając, że Brytyjczycy postanowili w ten sposób pokazać rosyjskiemu prezydentowi, czym dysponują.

Okręt znajduje się obecnie na Gibraltarze. Przybył tam w niedzielę po południu. Brytyjska prasa twierdzi, że to jedna z najnowocześniejszych tego typu jednostek na świecie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rakiety, w której uzbrojono HMS Audacious, mogą uderzać w cele oddalone o 1200 km. Okręt posiada napęd jądrowy i nie trzeba go będzie tankować przez 25 lat.

HMS Audacious jest w czynnej służbie od niedawna - od 24 września 2021 roku. Okręt jest czwartym z siedmiu okrętów podwodnych klasy Astute i może opłynąć cały glob bez wynurzania się na powierzchnię. Jednostkę pokrywa 39 tysięcy płytek akustycznych, które maskują sygnaturę sonaru, co oznacza, że ​​statek przemieszcza się w wodzie z mniejszym hałasem niż mały delfin.

Zobacz także: Kaczyński o kryzysie gospodarczym. Dworczyk tłumaczy
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić