o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Polacy się wykazali. Premier Grecji: "Niezwykła robota"

28
Podziel się

Premier Grecji Kyriakos Micotakis napisał o Polakach na Twitterze. Zwrócił się do Mateusza Morawieckiego, dziękując mu za pomoc Polaków w gaszeniu pożarów. Dodał, że polscy strażacy "wykonują niezwykłą robotę".

Polacy się wykazali. Premier Grecji: "Niezwykła robota"
Pożary w Grecji (YouTube)
bEIPFicB

Premier Grecji Kyriakos Micotakis podziękował w czwartek Polakom za ich ogromną pomoc w gaszeniu pożarów. Dodał też, że polscy strażacy "wykonują niezwykłą robotę".

Polscy strażacy wykonują niezwykłą robotę w terenie i cieszymy się, że mamy ich u swojego boku - dodał szef greckiego rządu.
bEIPFicD

W Grecji aktualnie przebywa 143 polskich strażaków. Wyruszyli 46 pojazdami 7 sierpnia jako wsparcie dla greckich służb.

Jedną z ostatnich heroicznych akcji Polaków była ta pod Villa Attica na zachód od Aten. Trwała od środy popołudnia do późnej nocy. Jeszcze w czwartek rano dogaszano ogień -poinformował w czwartek Polską Agencją Prasową dowódca polskich strażaków w Grecji bryg. Michał Langner z Komendy Głównej PSP.

bEIPFicJ

Pożary w Grecji trwają już kilka tygodni. Wybuchło ich przeszło kilkaset ze względu na długotrwale utrzymujące się upały, sięgające nawet 45 stopni Celsjusza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIPFide
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
Nickuś
2 miesiące temu
Wybuchło kilkaset pożarów? To nienormalne podobnie jak w Australii. Tam oskarżono kilkaset osób o podpalenia, myslę że tu było podobnie i na zlecenie działali podpalacze.
Flick
2 miesiące temu
ale dlaczego nikt nie napisał, że Grekom pomagamy tylko dzięki temu, że Donald ma tak szerokie kontakty za granicą, jest szanowany i poważany, lubiany i rozumiany w Berlinie i Brukseli, no i dlatego - że już wrócił na 100%
jan
2 miesiące temu
Straż zawsze była szanowana, bo nie poddawała się polityce, nie uczestniczyli w tłumieniu manifestacji. Aż do czasów covida, kiedy to straż pożarna (na pewno ochotmicza, bo sam widziałem) jeździła po wsiach, również polnymi drogami, i z głośników nadawała straszące ludzi komunikaty typu zostań w domu, pandemia , itp.
bEIPFidf
pepe
2 miesiące temu
Ja jestem dumny z naszych chłopaków, aż miło się czyta. Tutaj widzę wartośc UE. A z innej beczki dla tych co się plują na koszty, nie widzicie, że sprawa jest tego warta? Już nie mówiąc, że walka z pozarem w trudnym terenie, pokierowanie dużą ilością jednostek to świetne szkolenie. To nie gaszenie na treningu zapalonego wraky czy snopka siana. Brawo Panowie.
WoH
2 miesiące temu
Brawo Polska.
samm
2 miesiące temu
My za to płacimy, ale na to warto. Wstyd nawet pytać .
polak
2 miesiące temu
To nasza współczesna Husaria !!!
polski podatn...
2 miesiące temu
Kto za to płaci?? Nowy ład???
mmm
2 miesiące temu
A głupi ekolodzy dalej zabraniają wycinki drzew i mądrej gospodarki leśnej. Lepiej spalić niż z mieć z lasów korzyść o to motto ekologów
dde
2 miesiące temu
Polacy zawsze są pomocni, szkoda, że Grecy w podzięce wymagają paszportów cowidowych przy wjeździe....
To ja
2 miesiące temu
czy moderator mógłby zareagować na wpisy DarmowySEX? To bełkot
Mania
2 miesiące temu
Duży wysiłek polskich strażaków... Grecy podobno podpalają latem tereny, tak jak u nas nielegalnie składują chemię, a potem nadchodzi pora podpaleń składowisk..., których nikt nie kontroluje. Ale weżnie zapłać rachunku za światło, to wkrótce będzie windykacja i komornik....
Jan
2 miesiące temu
Brawo Tusk !!! W dobry sprzęt wyposazyles chłopaków.
bEIPFicX
Rakow
2 miesiące temu
Brawo. Jedyna formacja mundurowa ktora nie zeszla na psy. Slowo psy akurat ma tutaj podwojne znaczenie😉
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić