Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Polacy się wykazali. Premier Grecji: "Niezwykła robota"

28
Podziel się:

Premier Grecji Kyriakos Micotakis napisał o Polakach na Twitterze. Zwrócił się do Mateusza Morawieckiego, dziękując mu za pomoc Polaków w gaszeniu pożarów. Dodał, że polscy strażacy "wykonują niezwykłą robotę".

Polacy się wykazali. Premier Grecji: "Niezwykła robota"
Pożary w Grecji (YouTube)

Premier Grecji Kyriakos Micotakis podziękował w czwartek Polakom za ich ogromną pomoc w gaszeniu pożarów. Dodał też, że polscy strażacy "wykonują niezwykłą robotę".

Polscy strażacy wykonują niezwykłą robotę w terenie i cieszymy się, że mamy ich u swojego boku - dodał szef greckiego rządu.

W Grecji aktualnie przebywa 143 polskich strażaków. Wyruszyli 46 pojazdami 7 sierpnia jako wsparcie dla greckich służb.

Jedną z ostatnich heroicznych akcji Polaków była ta pod Villa Attica na zachód od Aten. Trwała od środy popołudnia do późnej nocy. Jeszcze w czwartek rano dogaszano ogień -poinformował w czwartek Polską Agencją Prasową dowódca polskich strażaków w Grecji bryg. Michał Langner z Komendy Głównej PSP.

Pożary w Grecji trwają już kilka tygodni. Wybuchło ich przeszło kilkaset ze względu na długotrwale utrzymujące się upały, sięgające nawet 45 stopni Celsjusza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
Nickuś
9 miesięcy temu
Wybuchło kilkaset pożarów? To nienormalne podobnie jak w Australii. Tam oskarżono kilkaset osób o podpalenia, myslę że tu było podobnie i na zlecenie działali podpalacze.
Flick
9 miesięcy temu
ale dlaczego nikt nie napisał, że Grekom pomagamy tylko dzięki temu, że Donald ma tak szerokie kontakty za granicą, jest szanowany i poważany, lubiany i rozumiany w Berlinie i Brukseli, no i dlatego - że już wrócił na 100%
jan
9 miesięcy temu
Straż zawsze była szanowana, bo nie poddawała się polityce, nie uczestniczyli w tłumieniu manifestacji. Aż do czasów covida, kiedy to straż pożarna (na pewno ochotmicza, bo sam widziałem) jeździła po wsiach, również polnymi drogami, i z głośników nadawała straszące ludzi komunikaty typu zostań w domu, pandemia , itp.
pepe
9 miesięcy temu
Ja jestem dumny z naszych chłopaków, aż miło się czyta. Tutaj widzę wartośc UE. A z innej beczki dla tych co się plują na koszty, nie widzicie, że sprawa jest tego warta? Już nie mówiąc, że walka z pozarem w trudnym terenie, pokierowanie dużą ilością jednostek to świetne szkolenie. To nie gaszenie na treningu zapalonego wraky czy snopka siana. Brawo Panowie.
WoH
9 miesięcy temu
Brawo Polska.
samm
9 miesięcy temu
My za to płacimy, ale na to warto. Wstyd nawet pytać .
polak
9 miesięcy temu
To nasza współczesna Husaria !!!
polski podatn...
9 miesięcy temu
Kto za to płaci?? Nowy ład???
mmm
9 miesięcy temu
A głupi ekolodzy dalej zabraniają wycinki drzew i mądrej gospodarki leśnej. Lepiej spalić niż z mieć z lasów korzyść o to motto ekologów
dde
9 miesięcy temu
Polacy zawsze są pomocni, szkoda, że Grecy w podzięce wymagają paszportów cowidowych przy wjeździe....
To ja
9 miesięcy temu
czy moderator mógłby zareagować na wpisy DarmowySEX? To bełkot
Mania
9 miesięcy temu
Duży wysiłek polskich strażaków... Grecy podobno podpalają latem tereny, tak jak u nas nielegalnie składują chemię, a potem nadchodzi pora podpaleń składowisk..., których nikt nie kontroluje. Ale weżnie zapłać rachunku za światło, to wkrótce będzie windykacja i komornik....
Jan
9 miesięcy temu
Brawo Tusk !!! W dobry sprzęt wyposazyles chłopaków.
Rakow
9 miesięcy temu
Brawo. Jedyna formacja mundurowa ktora nie zeszla na psy. Slowo psy akurat ma tutaj podwojne znaczenie😉
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić