Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
KLS
|

Glasgow. Policja złapała sprawcę spalenia polskiego kościoła!

7
Podziel się

Policja w Glasgow złapała 24-letniego mężczyznę, który jest sprawcą spalenia "polskiego" kościoła. Postawiono mu zarzut wzniecenia pożaru. Podpalacz już trafił do aresztu.

Glasgow. Policja złapała sprawcę spalenia polskiego kościoła!
Płonący polski kościół w Glasgow (Twitter.com)

Do pożaru znajdującego się w Glasgow zabytkowego kościoła św. Szymona doszło w nocy z 27 na 28 lipca. Budynek spłonął doszczętnie. Nikt nie odniósł obrażeń.

17 sierpnia szkocka policja poinformowała o aresztowaniu 24-letniego mężczyzny. Do wiadomości publicznej nie podano jego nazwiska ani narodowości. Mundurowi przekazali, że nie szukają już nikogo więcej w tej sprawie. Wcześniej uważano, że pożar kościoła to nie efekt przestępstwa "z nienawiści" ani na tle religijnym.

Zniszczenie kościoła św. Szymona było strasznym ciosem dla ludzi w całym Glasgow, którzy postrzegali go jako duchowy dom. Wiadomość, że policja aresztowała i postawiła zarzuty mężczyźnie w związku z umyślnym wznieceniem ognia w kościele, tylko spotęguje ból dla wszystkich tym dotkniętych - oświadczyła na Twitterze katolicka archidiecezja Glasgow.

Była to trzecia najstarsza świątynia katolicka na terenie archidiecezji Glasgow. W każdą niedzielę była tam odprawiana msza święta po polsku. Policja nadal będzie patrolować tę okolicę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Maquintosh
5 miesięcy temu
Wielkie aj waj..kiedyś kościół palił ludzi więc to niewielka zemsta spalić budynek..
zaraz
5 miesięcy temu
Odbudować
Daniel
5 miesięcy temu
wracac do polski
Tag
5 miesięcy temu
Mnie tam obojętne. Podobno Bóg jest wszędzie. Taniej będzie
Wierniś
5 miesięcy temu
Będzie cud i się odtworzy. Daj na tacę! Jeszcze raz i jeszcze....
Fuga
5 miesięcy temu
A gdzie imię sprawcy albo jego narodowość, chociaż zdjęcie z zasłoniętymi oczyma by wrzucili, jak Polak coś za granicą zrobi złego to od razu zdjęcia imię i wielkimi literami powtarzane słowo Polak.
:-)
5 miesięcy temu
Nie podaje narodowości? Za bardzo opalony?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić