Protest przeciwko talibom. Nie żyją co najmniej trzy osoby

2

Dżalalabad, wschodni Afganistan. Został tam zorganizowany protest przeciwko talibom. Otwarto ogień. Co najmniej trzy osoby nie żyją, jest kilkunastu rannych.

Protest przeciwko talibom. Nie żyją co najmniej trzy osoby
Protest w Dżalalabadzie (YouTube)

W Dżalalabadzie na wschodzie Afganistanu zorganizowano protest przeciw talibom. O całym zdarzeniu poinformowana została agencja Reutera przez naocznych świadków wydarzeń.

Bojownicy otworzyli ogień. Co najmniej trzy osoby zginęły gdy mieszkańcy próbowali zamontować afgańską flagę na placu w mieście, około 150 km na wschód od Kabulu. Kilkanaście zostało rannych w zdarzeniu.

Obecnie w Afganistanie toczy się walka z czasem. Prezydent Aszraf Ghani uciekł za granicę. Talibowie nie ogłosili jeszcze powstania nowego państwa. Niewiele wiadomo, jaka będzie teraz forma zarządzania.

Póki co talibowie ogłosili amnestię w całym Afganistanie. Zaapelowali też do kobiet, by dołaczały do ich rządu, jak przekazał Enamullah Samangani, członek komisji ds. kultury talibów.

Zmiany po wycofaniu USA

Gwałtowne zmiany nastąpiły po wycofaniu się z misji wojennych żołnierzy USA i innych państw NATO. Było to pokłosiem sojuszu zawartego przez jeszcze przez Donalda Trumpa z talibami.

Obecny prezydent USA Joe Biden podtrzymał sojusz. Wtedy nastąpiła błyskawiczna ofensywa talibów.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić