Polak wracał z Holandii. O 3:00 wysiadł z busa na stacji przy A10 i zaginął
Rodzina i policja poszukują 50-letniego Zbigniewa Ciemińskiego, który zaginął podczas podróży z Holandii do Polski. Mężczyzna ostatni raz był widziany 21 maja 2025 roku na terenie Niemiec. Do dziś nie nawiązał kontaktu z bliskimi.
Zbigniew Ciemiński podróżował busem przewoźnika FXT sp. z o.o. z miejscowości Aalsmeer w Holandii, kierując się do Przywidza, położonego niedaleko Gdańska.
Przeczytaj także: 22-letni Kacper zaginął w drodze na uczelnię. Trwają poszukiwania
Są w KGW. Oto co mówią o zaangażowaniu młodzieży
Przewoźnik poinformował, że wysadził pasażera około godziny 3:00 w nocy na stacji benzynowej Tank & Rast Raststätte Michendorf Süd przy autostradzie A10 w Niemczech. To właśnie tam mężczyzna był widziany po raz ostatni. Od tego momentu nie ma z nim żadnego kontaktu, a jego los pozostaje nieznany.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Rysopis i ubiór zaginionego
Policja opublikowała szczegółowy rysopis zaginionego: niski wzrost, sylwetka średniej budowy, niebieskie oczy, szatyn, krótkie włosy. Znakiem charakterystycznym jest tatuaż na łydce.
W dniu zaginięcia Zbigniew Ciemiński był ubrany w granatowe spodenki, białą bluzkę w szarą mozaikę (mógł się przebrać w dres Kappa), czarne buty marki Kappa. Dodatkowo zaginiony miał przy sobie dwie torby podróżne oraz charakterystyczną żółtą torbę z holenderskiego sklepu Jumbo.
Apel o pomoc i kontakt do policji
Rodzina zaginionego oraz Komenda Powiatowa Policji w Pruszczu Gdańskim apelują do wszystkich osób, które mogły przebywać na wspomnianej trasie lub widziały coś niepokojącego na stacji Michendorf Süd, o pilny kontakt.
Wszelkie informacje mogące pomóc w odnalezieniu Zbigniewa Ciemińskiego należy kierować do Komendy Powiatowa Policji w Pruszczu Gdańskim, pod nr tel. 47 74 24 222 lub numer alarmowy 112.
Policja podkreśla, że każda, nawet najmniejsza wskazówka, może okazać się kluczowa w tej sprawie.
Przeczytaj także: Polak zaginął we Francji. Minęło 10 lat. Nagle gruchnęły wieści