Policja pokazała przerażające nagranie. Może to ciebie szukają?

15

Policja Województwa Łódzkiego do sieci wrzuciła nagranie, które przedstawia porwanie i poszukiwania pewnej małej dziewczynki. Wideo dotrzeć ma do cywilów. Dzieje się tak, gdyż to właśnie ich do pracy zwerbować chcą mundurowi z Łodzi. Sprawdź, może to ciebie szukają.

Policja pokazała przerażające nagranie. Może to ciebie szukają?
Tak policja szuka kryminalnych (Youtube, Policja)

Na YouTube Policja Województwa Łódzkiego opublikowano wideo, na którym widzimy stojący na ulicy czarny samochód. Kierowca pojazdu obserwuje małą dziewczynkę.

Aby ją do siebie zwabić daje jej misja, a już po chwili porywacz ciągnie swoją ofiarę za plecak i wpycha do auta. Całe zajście trwa zaledwie kilka sekund. Matka porwanej dziewczynki patrzy na wszystko z okna. Nawet nie zdąży zareagować.

Śmiało można stwierdzić, że ta scena budzi u odbiorcy wiele emocji. Jednak uspokajamy, tym razem do tragedii nie doszło.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pożar autobusu w Warszawie. Zapalił się w trakcie kursu

Pierwsza taka próba w Polsce

Jest to materiał, który został stworzony przez mundurowych w Łodzi. W ten niecodzienny sposób szukają oni kandydatów do służby kryminalnej. Warto podkreślić, że jest to pierwsza taka próba w Polsce.

Co ciekawe policjanci z KWP w Łodzi szukają kandydatów na kryminalnych nie wśród nowo przyjętych mundurowych, ale wśród cywilów.

Szukamy specjalistów w swoich dziedzinach także wśród tych, którzy dotychczas nie myśleli nawet, żeby wstąpić do policji - przekazuje KWP w Łodzi, cytowana przez "Fakt".

Dzieje się tak, gdyż podczas porwania w akcję poszukiwawczą zaangażowani są nie tylko kryminalni, ale też i technicy kryminalistyki, laboranci, dochodzeniowcy, informatycy, operatorzy dronów.

Nabór do policji. Wiemy, kogo szukają

Z przekazanych informacji wynika, że zgłosić się może każdy, kto marzy o pracy policjanta kryminalnego. Swoje umiejętności, pasje i talent kandydat będzie musiał zaprezentować specjalistom z komendy.

Zmieniamy filozofię poszukiwania policjantów służb kryminalnych. Szukamy ludzi z już nabytymi specjalnościami, żeby mogli rozpocząć pracę zaraz po przyjęciu i odbyciu podstawowego szkolenia - mówi Aneta Sobieraj z KWP w Łodzi, cytowana przez "Fakt".

Policjanci nie informują, ile jest miejsc dla przyszłych kryminalnych. Nie podano także terminu trwania castingu. Wiadomo tylko, że osoby, które spełnią wymagania, trafią do pracy w wydziałach kryminalnych w Łodzi, Zgierzu lub w Pabianicach.

Zobacz także: Spot - Służba kryminalna
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić