o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

Policja reaguje po naszych pytaniach. Będzie kontrola komendy

104
Podziel się

Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie zleciła przeprowadzenie kontroli w komendzie powiatowej w Nidzicy - dowiedziało się o2.pl. Chodzi o zbadanie, czy doszło do nieprawidłowości związanych z bezpieczeństwem zdrowia funkcjonariuszy w dobie pandemii Covid-19.

Policja reaguje po naszych pytaniach. Będzie kontrola komendy
Komenda wojewódzka policji wszczęła kontrolę w Nidzicy. (Getty Images)
bEilzqJN
W związku z odprawą przeprowadzaną w dniu 18.02.2021 w KPP w Nidzicy, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie zlecił przeprowadzenie kontroli, celem wyjaśnienia, czy nie doszło do nieprawidłowości - taką odpowiedź na nasze pytania przesłał zespół prasowy olsztyńskiej KWP.

Oznacza to, że komenda wojewódzka sprawdzi, czy w nidzickiej KPP doszło do naruszeń obostrzeń sanitarnych, które mogły grozić narażeniem zdrowia (a może i życia) policjantów. Zacznijmy jednak od początku.

bEilzqJP
Zobacz także: Protest aktywistów przed Trybunałem Konstytucyjnym. Marta Lempart komentuje

Zaczęło się od narady

18 lutego w komendzie powiatowej w Nidzicy odbyła się, według naszych ustaleń, narada. Mieli wziąć w niej udział: dowódca KPP i jego zastępca, oraz policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego. Miała ona dotyczyć wyników i statystyk.

Problemem było to, że - jak mówi nasz informator - jeden z policjantów dwa dni później uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19. Zgodnie z zaleceniem udał się na kwarantannę.

bEilzqJV

Policjant ten, po naradzie, ale przed wykonaniem testu, uczestniczył jeszcze w patrolu. Budzi to niepokój, szczególnie w obliczu informacji, którą podała nam sama KPP z Nidzicy.

W KPP w Nidzicy, od początku pandemii COVID-19, odnotowano 25 przypadków zachorowań na koronawirusa wśród policjantów. Do tej pory procedura kwarantanny wobec policjantów była stosowana 55 razy - pisze jednostka w odpowiedzi na nasze pytania.

Zasadne jest więc pytanie, czy nie należałoby jednak, jeszcze wtedy, w lutym, przetestować wszystkich uczestników narady? Lub wręcz prewencyjnie wysłać wszystkich na kwarantannę? Tyle że wtedy komenda pozostałaby bez dowódcy i zastępcy. No i mogłoby to wzbudzić pytania komendy wojewódzkiej. Dlaczego narada ta odbyła się przy udziale, jak mówi nasz informator, obu najwyższych rangą przełożonych?

bEilzqJW

Luka w systemie?

Komenda w Nidzicy przekonuje, że "zgodnie z obowiązującymi procedurami, jednostki powiatowe policji nie mają obowiązku raportowania do powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych informacji na temat wyników badań, przeprowadzanych na zlecenie lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej". Z kolei komenda wojewódzka pisze wyraźnie:

W przypadku pozytywnego wyniku testu to sanepid, na podstawie przeprowadzonego wywiadu, podejmuje decyzję o izolacji bądź kwarantannie wobec osoby zakażonej bądź osób, które miały z nią kontakt. W tym przypadku kwarantannie poddana została jedna osoba.
bEilzqJX

Nasz informator wskazuje jednak, że policjant, który był na patrolu z pierwszym zarażonym, również udał się na kwarantannę. Obaj mieli zresztą brać udział w odprawie. Czyżby więc KWP nie miała pełnych informacji? A może w systemie raportowania jest luka? Ilu policjantów jest zakażonych, ilu z nich poddano kwarantannie?

Niezależnie od tego, wszczęcie przez komendę wojewódzką kontroli jest sygnałem, że ktoś (wreszcie) podszedł do sprawy na poważnie. Jeśli jednak nie mogą się doliczyć policjantów na kwarantannie, to śpieszmy z pomocą: w KPP Nidzica znajduje się system monitoringu. Na piętrze, na którym znajduje świetlica, gdzie doszło do narady, również. Zabezpieczenie materiału wideo powinno być dużym ułatwieniem w sprawie badania potencjalnych nieprawidłowości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEilzqKq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(104)
g g g
3 miesiące temu
Chyba zatrudnię się w Biedronce, nie dość, że tam nie chorują na koronawirus, to jeszcze będzie szansa kupić sobie test, bo dla pracowników nie braknie, tak myślę!
jędrek
3 miesiące temu
Policjanci po zaszczepieniu w 2018r przeciwko ,,Psiej Grypie" nabyli trwałą odporność stadną także przeciwko koronawirusowi.
obudzcie sie!
3 miesiące temu
sami niewolnicy sie tu wypowiadaja.....nie rozumiecie ze musza miec wiecej pseudozakazen dlatego musza testowac a wy owieczki przyklaskujecie bo myslicie ze to o wasze dobro chodzi....w uk juz kaza testowac dzieci 10letnie 2 razy w tygodniu....tresura trwa....chory swiat
bEilzqKr
Niebieski
3 miesiące temu
Tak wyniki i statystyki są najważniejsze dla tych co siedzą w białych koszulkach za biurkiem,z zdrowie policjantów to już nie.
Elka
3 miesiące temu
Przecież to samo jest w Wielkopolsce,nie ma żadnych środków ochrony,co chwilę ktoś pada...
Polako
3 miesiące temu
U nas chora cala gora a dol dalej pracuje o co robicie zadymy bo co polska policja nie może a w zachodnich koncernach mozna....hipokryzja podwójne standardy
Medyk
3 miesiące temu
Rok czasu trwa pandemia a ci dalej osoby zarażone wysyłają na kwarantannę zamiast na izolacje. Osoby z którymi się stykał zarażony kieruje się na kwarantannę a zarażonego na izolacje....czy to takie trudne???
Werry
3 miesiące temu
Odprawa nt. wyników i statystyk😂 a od kiedy nasi dzielni policjanci pracują na akord 😂 Żenada
Qaz
3 miesiące temu
No i co z tego?? Kogo ukarzą??? Wirusa???
PS.
3 miesiące temu
Cala komenda na kwarantanne. Bez dyskusji i to już!!!
mmm
3 miesiące temu
haha zapraszam do każdej JW w Polsce rano zaprawa wszyscy razem a za 20 minut w maseczkach Zamiast żołnierz zaszczepić i do wiekszej pomocy w szpitalach to udają że jest dobrze Podobnie ma się sprawa z ćwiczeniami rezerw itp
mkk
3 miesiące temu
haha zapraszam do każdej JW w Polsce rano zaprawa wszyscy razem a za 20 minut w maseczkach Zamiast żołnierz zaszczepić i do wiekszej pomocy w szpitalach to udają że jest dobrze Podobnie ma się sprawa z ćwiczeniami rezerw itp
12w
3 miesiące temu
mieli narade w sprawie wyników i statystyk i cel narady osiągneli
bEilzqKj
Anna
3 miesiące temu
Taaaa komenda sprawdza komendy .... sanepid powinien sprawdzić i to w całej Polsce.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić