Policjanci szukali 16-latki. Była w samolocie

15

Pomyślnie zakończyły się poszukiwania prowadzone przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej. Mundurowi odnaleźli zaginioną 16-latkę. Dziewczyna znalazła się w samolocie lecącym do Nowego Jorku.

Policjanci szukali 16-latki. Była w samolocie
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

30 listopada 2023 roku o godzinie 22:30 do rawskiej komendy policji zgłosili się zaniepokojeni rodzice 16-latki, mieszkanki powiatu tomaszowskiego. Podejrzewali, że córka bez zgody wyleciała do Stanów Zjednoczonych.

Z posiadanych od rodziców informacji wynikało, że córka miała znajdować się u koleżanki i u niej nocować. Gdy dziewczyna przestała odbierać telefon, zaniepokojona matka sprawdziła, że brakuje dokumentów jej dziecka, w tym paszportu. Nastolatka od jakiegoś czasu wspominała, że chciałaby zwiedzać świat i bardzo podobają jej się Stany Zjednoczone Ameryki - informuje KWP w Łodzi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Klaudia El Dursi na kilka tygodni opuszcza Polskę. Co z dziećmi?

Gdy rodzice skontaktowali się z koleżanką, u której miała być ich córka, stało się jasne, że ich dziecko spełniło swoje zapowiedzi. Nastolatka na początku listopada, bez wiedzy rodziców, uzyskała zezwolenie ESTA i bilety w obie strony.

Na to niepokojące zgłoszenie bez chwili wahania zareagował oficer dyżurny z rawskiej komendy. Policjanci wydziału kryminalnego natychmiast zaczęli działać - zrelacjonowano na policja.pl.

- Ustalili, że o godzinie 17.34 z lotniska w Warszawie wystartował samolot do Nowego Yorku, na którego pokładzie znajduje się poszukiwana nastolatka. Samolot miał wylądować przed godziną 2.00 czasu polskiego. Okazało się, że funkcjonariusze mają zaledwie 3 godziny, aby uniemożliwić jej opuszczenie lotniska w USA. Niezwłoczny kontakt rawskich policjantów ze Strażą Graniczną na lotnisku Okęcie, z Biurem Interpolu w Warszawie oraz Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji KGP doprowadziły do poinformowania strony amerykańskiej o tym zdarzeniu - informuje policja.

Policjanci poczynili szereg starań, by dziewczyna w jednym kawałku wróciła do domu. Gdy nastolatka doleciała do Nowego Jorku, została objęta specjalną opieką i trafiła do samolotu powrotnego do Polski. 1 grudnia 2023 roku była już w ojczyźnie.

Policjanci apelują. Trzeba rozmawiać

Ta historia skończyła się szczęśliwie. Nastolatka i jej rodzice z pewnością jednak przez długi czas będą wspominać tę sytuację

Wiele młodych osób chcących poznawać świat nie zdają sobie sprawy, jakie niebezpieczeństwa na nie czekają - podsumowano w komunikacie zamieszczonym na policja.pl.

- Narażeni na trudne sytuacje są głównie młodzi ludzie, którzy szukają przygód. Brak doświadczenia życiowego sprawia, że łatwo dają się manipulować i oszukiwać. Policjanci apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, rozmawianie ze swoimi pociechami o ich marzeniach i planach. Rodzice powinni wyjaśniać dzieciom jak bardzo niebezpieczne dla ich życia i zdrowia mogą być takie nieprzemyślane sytuacje - dodają mundurowi.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić