Kto zabił Saryę Everard? Tajemnicza śmierć została wyjaśniona

93

Policjant przyznał się do zamordowania Sary Everard. W marcu 2021 roku uprowadził kobietę i brutalnie ją zamordował.

Kto zabił Saryę Everard? Tajemnicza śmierć została wyjaśniona
Policjant zamordował Sarah Everard.

Wayne Couzens przyznał się do zabicia Sary Everard na piątkowym przesłuchaniu. Wcześniej, w trakcie śledztwa, przyznał także, że porwał i zgwałcił kobietę.

Policjant brutalnie zgwałcił i zamordował

Do tragicznych zdarzeń, o których zrobiło się głośno w światowych mediach, doszło 3 marca 2021 roku. 33-letnia Sara nagle zniknęła. Ostatni raz widziano ją w pobliżu parku Clapham Common w południowym Londynie.

Ciało kobiety znaleziono siedem dni później w lesie w pobliżu Ashford w hrabstwie Kent, 100 km od miejsca, w którym była widziana ostatni raz. Jak się okazało, Sara została wcześniej zgwałcona i uduszona. Jej ciało zostało zapakowane w torbę budowlaną i dobrze ukryte.

Jak się okazało, Couzens planował wcześniej morderstwo. Torbę na ciało, taśmę i niezbędne narzędzia kupił kilka dni wcześniej. W czasie, gdy Everard zaginęła, nie był na służbie.

Mężczyzna na początku nie przyznawał się do popełnionej zbrodni. Później przyznał się do porwania i gwałtu. Wciąż jednak utrzymywał, że nie zabił 33-latki.

Porwanie i morderstwo wywołało ogólnokrajową debatę na temat bezpieczeństwa kobiet w Wielkiej Brytanii. Krajowe organizacje zajęły się tym tematem, a w miejscu, gdzie zaginęła Sarah, kilkukrotnie zebrały się grupy aktywistów.

Zobacz także: Jeden polityk blokuje Polski Ład? "Okazało się, że jakby nie doczytał pewnych założeń"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić