Angelika Karpińska| 

Policjant robił wykłady na temat bezpieczeństwa na drodze. Sam jechał po narkotykach

193

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko byłemu policjantowi Wojciechowi W. Mężczyzna kierował samochodem pod wpływem narkotyków i miał przy sobie marihuanę. Wcześniej funkcjonariusz często wizytował w szkołach i prowadził wykłady na temat bezpieczeństwa na drodze.

Policjant robił wykłady na temat bezpieczeństwa na drodze. Sam jechał po narkotykach
Policjant kierował pod wpływem narkotyków (KMP Myszków)

"Wyborcza" informuje, że Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Wojciechowi W. Latem ubiegłego roku ówczesny funkcjonariusz policji z Myszkowa został zatrzymany pod swoim domem w gminie Żarki.

Policjant miał wtedy wolny dzień w pracy. Kontrolujący wyczuli od niego woń alkoholu, ale odmówił badania alkomatem. Znaleziono przy nim 1 gram marihuany.

Policjant kierował pod wpływem narkotyków

Badania wykazały, że ilość alkoholu w organizmie funkcjonariusza nie przekraczała dozwolonego limitu. Jednak gdy kierował samochodem, był pod wpływem amfetaminy, ecstasy i marihuany. Usłyszał zarzuty i został wyrzucony z szeregów policji. Mężczyzna nadal nie przyznaje się do winy.

Jak podaje "Wyborcza", Wojciech W. był znany wśród okolicznych mieszkańców. Jako funkcjonariusz drogówki prowadził wykłady na temat tego, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Przypominał, co grozi za jazdę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W 2018 r. dostał awans na wyższy stopień.

Zobacz także: Łamał przepisy TIR-em. Kierowca miał pecha, nagrała go podlaska policja

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić