Policjant wezwał karetkę po trzech godzinach. Mężczyzna zmarł

223

Siedlecka prokuratura aresztowała policjanta, który naraził przesłuchiwanego na utratę życia. U Sebastiana D. wystąpiły drgawki i zaburzenia mowy. Funkcjonariusz Tomasz K. wezwał do niego karetkę dopiero po trzech godzinach. Poszkodowany mężczyzna zmarł w szpitalu.

Policjant wezwał karetkę po trzech godzinach. Mężczyzna zmarł
Policjant spędzi za kratkami dwa miesiące. Miał zwlekać z wezwaniem karetki do poszkodowanego (Getty Images)

Policjant Tomasz K. z posterunku w Łochowie trafił do aresztu. Miał przesłuchiwać Sebastiana D. przez około 20 minut. Po tym czasie mężczyzna bardzo źle się poczuł.

Funkcjonariusz nie wezwał od razu karetki do poszkodowanego. Po służby ratunkowe zadzwonił dopiero trzy godziny później. Sebastian D. zmarł w szpitalu w Wyszkowie, a wstępne wyniki sekcji zwłok wykazały u niego ostrą niewydolność krążeniową.

Policjant nie udzielił pomocy poszkodowanemu? Mężczyzna zmarł w szpitalu

Teraz sprawą zajęła się prokuratura. Funkcjonariusz Tomasz K. trafił do aresztu. Ciąży na nim zarzut nieudzielenia pomocy Sebastianowi D, za co grożą nawet 3 lata więzienia.

Policjant jest podejrzany o narażenie pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez zaniechanie wezwania do niego pomocy medycznej – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Siedlcach Krystyna Gołąbek, cytowana przez Radio dla Ciebie.

Funkcjonariusz trafił do aresztu. Spędzi tam dwa miesiące

Funkcjonariusz złożył obszerne wyjaśnienia w sprawie. Częściowo wykluczają się one z ustaleniami śledczych. Przesłuchiwani są także świadkowie, a w razie zaistnienia takiej potrzeby, powołani mają zostać kolejni biegli.

Policjant spędzi w areszcie co najmniej 2 miesiące. Prowadzone jest także śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci Sebastiana D. W tej sprawie nikt jeszcze nie usłyszał zarzutów.

Na chwilę obecną brak jest ustaleń wskazujących na związek przyczynowy pomiędzy zachowaniem funkcjonariuszy policji a śmiercią pokrzywdzonego – dodaje rzeczniczka prokuratury.

Obejrzyj także: Racibórz wstrząśnięty tragedią. Ujawniono szczegóły ws. śmierci policjanta

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić