Robert Czykiel| 

Politycy PiS narzekają. Chcą zarabiać jeszcze więcej

17

Obniżenie pensji parlamentarzystów o 20 proc. ucieszyło wiele osób. Niezadowoleni są jednak niektórzy posłowie i senatorowie. Podobno za kuluarami trwają rozmowy, by wycofać się z tego rozwiązania i wrócić do poprzednich wynagrodzeń.

Politycy PiS narzekają. Chcą zarabiać jeszcze więcej
Parlamentarzyści chcą wyższych pensji (ONS, Jerzy Dabrowski)

Ile powinni zarabiać polscy politycy? Zwykli obywatele często uważają, że posłowie i senatorowie mają zbyt wysokie pensje. Dlatego decyzja sprzed dwóch lat o obniżeniu wynagrodzeń o 20 proc. ucieszyła wiele osób.

Posłowie i senatorowie mogą znowu zarabiać więcej

Narzekają jednak sami politycy, o czym informują "Gazeta Wyborcza" i "Rzeczpospolita". Gazety ustaliły, że w polskim parlamencie trwają zakulisowe rozmowy, by wycofać się z obniżek i wrócić do poprzednich pensji. W wyniku cięć posłowie i senatorowie zarabiają o 1200 zł mniej.

"GW" ustaliła, że narzekają szeregowi posłowie PiS, a Ryszard Terlecki został wyznaczony do rozmów z opozycją. Miał on zaproponować, by politycy z drugiej strony barykady złożyli projekt zmiany ustawy o wynagrodzeniach. Prawo i Sprawiedliwość wówczas go poprze.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. "Premier okłamał społeczeństwo". Cezary Tomczyk uderza też w Łukasza Szumowskiego
"Doły" PiS mają narzekać, że ich asystenci pozatrudniani w spółkach skarbu państwa zarabiają więcej od nich - mówi anonimowo w gazecie jeden z posłów Lewicy.

"Rzeczpospolita" z kolei dodaje, że opozycji przywrócenie dawnych wynagrodzeń także jest na rękę. Nikt jednak nie chce o tym mówić głośno. Jeżeli jednak taki projekt się pojawi, to wówczas go poprą.

Ile zarabiają posłowie i senatorowie w Polsce? To 6 tys. zł netto miesięcznie. Do tego dochodzi dieta 2,5 tys. zł oraz 14 tys. zł na utrzymanie biura poselskiego. Niektórzy parlamentarzyści i tak narzekają, że ledwo wiążą koniec z końcem.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić