Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Ryszard Terlecki komentuje wyniki wyborów. "Mądrzejsi ludzie będą głosować na PiS"

32

Ryszard Terlecki skomentował wyniki tegorocznych wyborów prezydenckich. Podkreślił, że dla PiS ważne jest teraz zdobycie poparcia wśród młodzieży. Dodał, że jest przekonany o tym, że wyedukowani młodzi ludzie, którzy przejdą przez lepszą podstawę programową, będą głosować na PiS.

Ryszard Terlecki komentuje wyniki wyborów. "Mądrzejsi ludzie będą głosować na PiS"
Ryszard Terlecki (Getty Images)

Ryszard Terlecki był gościem programu "Jeden na jeden" w TVN24. Przewodniczący klubu PiS został zapytany m.in. o to, dlaczego na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało ponad 10 milionów Polaków.

Jest pytanie, dlaczego tak liczni nasi obywatele głosowali na naszego przeciwnika. Analizujemy to i jak zawsze w takich okolicznościach i takiej sytuacji, myślimy, jak to zmienić na przyszłość. Tutaj szczególnie ważna jest dla nas kwestia młodzieży, bo to jest przyszły elektorat, ten elektorat, który w mniejszej części chętnie na nas patrzył - powiedział.

Terlecki twierdzi, że jednym z powodów takiej sytuacji, mogło być nieprzeprowadzenie reformy programowej. "To jest jeden z tych elementów, które będą się na nas mściły" - zaznaczył.

Wicemarszałek sejmu jest przekonany, że lepiej wyedukowani młodzi ludzie, którzy przejdą przez lepszą podstawę programową, będą chętniej głosować na PiS.

Mądrzejsi ludzie, bardziej zorientowani w rzeczywistości politycznej, historycznej, bardziej przywiązani do pewnych tradycji i bardziej utożsamiający się z tą tradycją, z pewnością będą głosować na PiS - stwierdził.

Gdy prowadząca zwróciła uwagę, że osoby lepiej wykształcone oddały głos na Rafała Trzaskowskiego, Terlecki odpowiedział: "Są ludzie, którzy mają wyższe wykształcenie, a może nie mają podstawowego".

Zobacz także: Rząd uśmiechnie się do młodych wyborców? Jarosław Gowin wspomniał o postulatach syna

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić