Polityk zaatakowany butelką. Drugi raz w ciągu miesiąca

Thierry Baudet - holenderski polityk, którego ugrupowanie prowadzi antyukraińską politykę, został zaatakowany szklaną butelką. Sprawcę zatrzymano, a Baudet trafił do szpitala. To już kolejny taki incydent w przeciągu kilku ostatnich tygodni.

Polityk zaatakowany butelką. Drugi raz w ciągu miesiąca
Polityk został zaatakowany. (X)

Thierry Baudet, lider partii Forum dla Demokracji, został zaatakowany. Jak przekazuje RTL News polityk udał się do kawiarni Gedempte Zuiderdiep w Groningen, gdzie uderzono go kilkukrotnie butelką.

Polityk zaatakowany butelką

Zdarzenie zostało nagrane, a filmik trafił do mediów społecznościowych. Widać na nim Baudeta stojącego przy barze i rozmawiającego z kilkoma osobami. W pewnym momencie do grupy podszedł mężczyzna ze szklaną butelką w dłoni. Kilkukrotnie uderzył polityka w głowę, zanim odciągnięto go na bok.

Na miejsce wezwano policję. Sprawca został zatrzymany, a Baudet trafił do szpitala. Funkcjonariusze nie ujawniają szczegółów zdarzenia. Milczą także właściciele lokalu, w którym doszło do ataku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Karkołomna misja Morawieckiego. "Jak student, który chce napisać szybko pracę"

Nie jest to pierwszy atak na Baudeta. 26 października polityk miał wygłosić wykład na jednej z uczelni w Gandawie w Belgii. Przed wejściem na salę został uderzony parasolem przez zakapturzonego mężczyznę, który wykrzykiwał hasła antyfaszystowskie.

Baudet powiedział później dziennikarzom, że ma "ogromnego guza". Okazało się także, że doznał wstrząsu mózgu i musiał odpoczywać przez kilka dni. Sprawcę zatrzymano. Okazało się, że był obywatelem Ukrainy.

Forum dla Demokracji zajmuje antyukraińskie stanowisko od momentu utworzenia partii. Ugrupowanie powstało po tym, jak Baudet zaczął sprzeciwiać się podpisaniu umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą w 2016 r. Namawiał do zorganizowania referendum, a później głosowanie przeciw.

W ubiegłym roku Baudet chwalił Putina, nazywając go "przywódcą konserwatywnej Europy". Ignorował rosyjski atak na Ukrainę, twierdząc, że jest on "niezwykle łagodny" i sprzeciwiał się nałożeniu jakichkolwiek sankcji.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić