o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Polska liderem w Unii Europejskiej. Tak wysokiej inflacji nie ma nikt inny

3
Podziel się

W roku 2020 Polska miała najwyższą inflację w Unii Europejskiej. Podano już oficjalne dane. Mimo to rekordy wzrostu cen biły inne kraje.

Polska liderem w Unii Europejskiej. Tak wysokiej inflacji nie ma nikt inny
Wykres (Pixabay)
bEDIBDVh

O tym, że Polska miała w zeszłym roku najwyższą inflację, pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Eurostat podał, że wyniosła ona 3,4 proc., natomiast Główny Urząd Statystyczny twierdzi, że sięgnęła 2,4 proc.

Mimo to rekordy wzrostów cen biły inne kraje - podaje "DGP".
bEDIBDVj

Zauważono, że np. w Rumunii niektóre usługi internetowe podrożały aż o dwie trzecie. "U nas największe podwyżki dotyczyły wywozu śmieci, opłat bankowych i pocztowych" - dodaje gazeta.

Były też obniżki

"Dziennik Gazeta Prawna" podał, że w Polsce nie brakowało też obniżek. Zauważono, że najbardziej spadły ceny żywności i transportu.

Generalnie jednak w minionej dekadzie poziom cen podniósł się w Polsce o nieco ponad 17 procent. "Gdyby inflacja rosła zgodnie z celem banku centralnego, byłaby o ponad 10 pkt proc. wyższa" - zaznacza "DGP".

bEDIBDVp
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDIBDVK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
rkei
8 miesięcy temu
Już i tak około 70% nie jest w stanie kupić sobie zwykłe mieszkanie, a za niedługo to wszyscy będą mieszkać na wynajem, wzbogacając tylko najbogatszych
Artur
8 miesięcy temu
Pieniazek 1000 pln i ujemne stopy procentowe jak to mowi Scalmar... He he he
edwary
8 miesięcy temu
Władza drukuje pieniądze bez pokrycia a to wywołuje inflację i spadek wartości pieniądza. Oznacza to, że Polak zarbiający 3 tys. zł stracił tylko w 2020 roku 100 zł z powodu inflacji ponieważ za swoją pensję może kupić mniej towarów i usług . Taki szaraczek nigdy nie zaoszczędzi na emeryturę bo nieudolna władza wywołuje inflację która zniszczy jego oszczędności. Władza robi tak dlatego ponieważ rozdała kiełbasę wyborczą na którą nie stać Polski a wzrost cen oznacza wyższe wpływy do budżetu i mniejszą wartość rozdanych świadczeń socjalnych jak 500 plus.
bEDIBDVL
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić