Polska Policja się zbroi. Zakupi nowe opancerzone terenówki

422

Polska Policja zdecydowała się na wyjątkowe zakupy. Wkrótce dwa nowe opancerzone pojazdy, mające wytrzymać ostrzał karabinu i wybuch min, trafią do policyjnej kolekcji.

Polska Policja zakupi nowe opancerzone pojazdy
Polska Policja zakupi nowe opancerzone pojazdy (YouTube.com)

Dwa nowe pojazdy terenowe zostaną dostarczone Polskiej Policji jeszcze w tym roku. Mają służyć w akcjach i operacjach policyjnych oraz do transportu osób i przesyłek wymagających zwiększonej ochrony

Zobacz także: Jazda autem spalinowym tańsza od elektrycznego. "Realia rynku. To było do przewidzenia"

Nowe pojazdy mają wytrzymać ostrzał karabinu i wybuch min

Policja ma konkretne wymagania. Kabina pojazdu powinna wytrzymać ostrzał z dowolnego kąta w poziomie pociskami kalibru co najmniej 7,62 mm oraz wybuch min. Pojazdy mają posiadać odporność na wybuch min na poziomie minimum 15 kg ekwiwalentu TNT, z odległości nie większej niż 4 metry z boku pojazdu oraz dwóch granatów ręcznych DM 51 pod podłogą pojazdu.

Policja sprecyzowała także kolejne wymagania. Jeśli chodzi o wymiary pojazdów, mają one mieć rozstaw osi nie mniej niż 2,9 metra i nie większy niż 3 metry. Długość powinna mieścić się w zakresie 4,9-5,1 metra, szerokość w zakresie 1,85-2,1 metra. Policja wymaga również, by pojazdy były wyposażone w silniki spalinowe, co najmniej ośmiocylindrowe w układzie V o objętości skokowej minimum 4,35-litra i mocy nie mniejszej niż 275 kW, posiadały automatyczną skrzynię biegów, zbiornik paliwa nie mniejszy niż 80-litrów oraz opony z wkładkami odpornymi na przebicie.

Wiadomo także, że zgodnie z wymaganiami policji, pojazdy muszą rozpędzać się do 175 km/h, a także posiadać w swoim wyposażeniu: oświetlenie LED lub laserowe, automatyczną klimatyzację, tempomat, Bluetooth, czujniki parkowania, podgrzewane dysze spryskiwaczy, kamerę cofania oraz co najmniej 10-calowy ekran w konsoli.

Na pierwszy rzut oka pojazdy nie będą odróżniać się od zwykłych SUV-ów. Można będzie je rozpoznać tylko po kilku szczegółach. Na opancerzonych autach w kolorze czarnym pojawią się dodatkowe anteny do policyjnego radiotelefonu, które mają być jednak maksymalnie zbliżone do fabrycznej anteny radiowej, zaś ramki pod tablicami rejestracyjnymi nie mogą mieć żadnych napisów.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić