Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Skandaliczne słowa polskiego księdza o masowych grobach w Kanadzie

195
Podziel się

Ksiądz Marcin Mironiuk pracuje w polskojęzycznym kościele w Edmonton. Tam podczas ostatniej mszy wygłosił skandaliczne słowa, które odbiły się szerokim echem w mediach. Stwierdził bowiem, że masowe groby, w których znaleziono szczątki 215 dzieci, to "jedno wielkie kłamstwo".

Skandaliczne słowa polskiego księdza o masowych grobach w Kanadzie
Msza księdza Mironiuka. (YouTube)
bETxsrNh

Kontrowersyjne kazanie ks. Mironiuk miał wygłosić kilkukrotnie. Archidiecezja Edmonton (na terenie której znajduje się parafia duchownego) zmusiła go do usunięcia przemowy z serwisów społecznościowych i przeprosin.

Portal vice.com dotarł jednak do nagrań i opublikował je w serwisie YouTube. Ksiądz opowiadał na nich, że wraz z kolegą pojechał do Kamloops, by na własne oczy przekonać się, czy masowe groby rzeczywiście istnieją.

bETxsrNj

Masakra dzieci

Dziesiątki lat. Przez tyle czasu dzieci wysyłano do chrześcijańskich szkół prowadzonych przez misjonarzy. Tam były molestowane i torturowane. Na ten temat wstrząsającą książkę "27 śmierci Toby'ego Obeda" napisała polska reporterka Joanna Gierak-Onoszko.

bETxsrNp

To nie jest jedyna książka na ten tamat. Edmund Metatawabin - "ocaleniec ze Świętej Anny", w swoich wspomnieniach ("W górę Rzeki Duchów") opisał m.in., jak pracownicy sierocińca, w którym był przetrzymywany siłą, razili go prądem. Była to kara za próbę ucieczki.

Gdy w Kanadzie odkryto masowe groby dzieci z sierocińca, w społeczeństwie i mediach wybuchło oburzenie. Doszło nawet do niszczenia kościołów i domagano się ukarania winnych.

Polski duchowny za to podważa ich istnienie. Twierdzi, że to wszystko jest "kłamstwem" i "manipulacją". Nie jest to jego jedyna herezja. Polski ksiądz lubi również podważać pogrom Żydów w Jedwabnem.

bETxsrNq
Polacy nie zamordowali. Jesteśmy z tego dumni, że jesteśmy Polakami i że myśmy nie współpracowali, tak jak współpracowali Francuzi, Belgowie, Słowacy, Litwini w Holokauście Żydów. Myśmy nie współpracowali - przekonywał.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETxsrNK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(195)
jaga
4 miesiące temu
Ksiądz ma rację. Jedwabne było spektakularną prowokacją MBP wykonaną siłami wojsk KBW i ówczesnej służby bezpieczeństwa. Trzeba czytać dokumenty i się douczać redaktorzy od siedmiu boleści.
Wierzący
4 miesiące temu
O Inkwizycji nawet się nie zająknął. Taki taktowny jest...
...
4 miesiące temu
Myśli, ze jak on ksiądz to powie to będzie prawda
bETxsrNL
. emi
4 miesiące temu
No przeciez powiedział prawdę! Ludzie, Wy w ogole historii nie znacie. To były groby dzieci z sierocińców, ktore chowano tam przez kilkadziesiąt lat istnienia przymusowych internatów dla dzieci indian, które utworzył RZĄD Kanady. Śmiertelność dzieci była zawsze duża a te nikt nie zabierał ze szkółek do pochowania w domach rodzinnych, bo ich nie mieli. Przez 70 lat ilość grobow wzrosła, ale nie byly to masowae mogiły!!! Za traumę tych dzieci odpowiadają masońskie rządy świeckich, to one zrobiły holokaust indianom, nie kościół
Polka
4 miesiące temu
Gdzie krolowa Elzbieta i rzady ktore Te dzieci tam umieszczali wszystko o kase indianie chca milionow
jjo
4 miesiące temu
Niech no Belgowie wspomną swego króla Leopolda II , który wymordował 10mln kongijczykow . Podkreślam 10mln. To są dopiero masówki. Więcej niż Hitler Żydów.Teraz będą KK o 70letni cmentarz rozliczać.
Marek
4 miesiące temu
Niestety a propo holokaustu ksiądz ma 100% racji. Powiedział prawde!!!!
I tyle
4 miesiące temu
Zwyczajny kukiz.
Ewa
4 miesiące temu
A jaki brak poszanowania do Indian! Coś strasznego! Niby Q wa ksiądz !
taki fakcik
4 miesiące temu
no bo to ksiądz to i herezje w sumie nikt normalny na księdza nie idzie
rzeczywistość
4 miesiące temu
nikt nie jest idealny a niektórzy dodatkowo są tchórzami skoro nie potrafią stawić czoła własnej historii
vicious
4 miesiące temu
Kościoły opustoszeją. Czarnek kiedyś umrze. PiS przeminie jak zapach smrodu. Na dziś tyle dobrych wieści.
Dorota
4 miesiące temu
Jestem katoliczką, naprawdę praktykującą, i uważam, że za takie słowa powinno się odpowiadać. Nie raz, Nie jeden nawiedzony, niedouczony ksiądz, kładzie cień na wiarę katolicką, na wiarę w Boga. Nie tylko cień, często to wszystko wieje grozą. Ludzie nie odchodzą od kościoła, bo niepotrzebny im Bóg. Odchodzą bo się niedobrze robi jak na to wszystko się patrzy.
bETxsrND
Noe
4 miesiące temu
Niech uważa bo w Kanadzie palą kościoły. Jego też może spłonąć.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić