Ponad 100 tys. wyświetleń. Ludzie reagują. "Tylko podziwiać"
W internecie pojawiło się wyjątkowe nagranie. Krótki filmik ukazuje starcie dwóch rogaczy. Trudno przejść obojętnie obok tego materiału. Zachwyconych internautów nie brakuje.
Fotograf Sławomir Skukowski opublikował w sieci 57-sekundowe nagranie. Widać na nim pojedynek dwóch zwierząt. Jest to niewątpliwie absolutnie wyjątkowy materiał.
Potyczka dwóch rogaczy. Piękny, mocny szóstak - napisał autor filmiku.
Nagranie opublikowane 7 maja ma już ponad 100 tys. wyświetleń. W komentarzach uaktywniło się wielu internautów. Nie brakuje osób zachwyconych tym widowiskiem.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
"Patrzę na konto, a tam dwa miliony marek". Tak zbudował ogromny biznes
Pojedynek rogaczy. Internauci komentują
Co dokładnie piszą użytkownicy Facebooka? Oto kilka komentarzy:
"Ładny", "Super filmik, tylko podziwiać", "Mega super filmik z potyczką rogaczy. W maju zaczynają się potyczki rogaczy i walki o swój teren", "Super filmik", "Turniej czas zacząć, piękne ujęcie, super widok", "Piękne ujęcie" - czytamy.
Kiedy dochodzi do pojedynków rogaczy?
Pojedynek rogaczy to naturalne zjawisko obserwowane wśród samców sarny europejskiej (Capreolus capreolus), zwanych rogaczami lub kozłami. Najczęściej w okresie godowym, przypadającym na przełom lipca i sierpnia, samce rywalizują o terytorium i względy samic. Walki te są częścią ich zachowań terytorialnych i godowych.
Podczas takich potyczek rogacze wykorzystują swoje poroże, które składa się z dwóch tyk z odnogami. Typowy "szóstak" posiada po trzy odnogi na każdej tyce.
Starcia polegają na zderzaniu się głowami i przepychaniu, co ma na celu zademonstrowanie siły i dominacji. Choć rzadko dochodzi do poważnych obrażeń, walki te są intensywne i mogą trwać kilka minut.
Czytaj także: Tak ktoś "świętował" majówkę. Leśnicy proszą o pomoc