Ponad 2 tys. owiec. Niezwykłe widowisko w USA

1

Ponad 2600 owiec i jagniąt przekroczyło stanową trasę Idaho 55. Jak każdego roku na wiosnę, jest to wielkie wydarzenie relacjonowane w mediach i obserwowane przez tłumy gapiów.

Ponad 2 tys. owiec. Niezwykłe widowisko w USA
Owce przekraczają trasę. (Instagram)

W poniedziałek, 24 kwietnia, ponad 2600 owiec i jagniąt przekroczyło stanową trasę Idaho 55. W nadchodzących dniach i tygodniach owce będą przemieszczać się przez szlaki Eagle Bike Park, Corrals, Hulls Gulch i Table Rock.

Niezwykłe widowiska w Idaho

Przeprawa owiec to lokalna atrakcja, która co roku gromadzi tłumy. Okoliczni mieszkańcy obserwują jak owce ustawiają się w szeregu i przekraczają trasę.

Wydarzenie często jest relacjonowane w telewizji lub internecie. I tym razem pojawiły się nagrania z tego widowiskowego wydarzenia. Można je zobaczyć m.in. na SkyNews.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Lew rzucił się na bawoła. Polowanie tuż obok turystów

Na nagraniu widać jak owce ustawione w szeregu przemierzają trasę. Autostrada została na ten czas zabezpieczona, aby żadne zwierzę nie uciekło lub nie zrobiło sobie krzywdy.

Za ogrodzeniami widać spore grupki gapiów, którzy robili owocom zdjęcia. Niektórzy szli wzdłuż trasy razem ze zwierzętami.

Nagranie z drona uchwyciło niezwykły widok, gdy tysiące owiec ustawiają się w szeregu i poruszają wzdłuż głównej drogi. Idaho ma swój własny festiwal owiec, który jest popularną atrakcją, podobnie jak te wielkie imprezy pasterskie - czytamy w opisie do nagrania.

Pod nagraniami jest wiele komentarzy. Część internautów zachwyciło się widokiem, a niektórzy żartowali i porównali ludzi do przemieszczających się owiec.

Wygląda jak szaleństwo zakupowe ludzi, którzy zapłacili dużo pieniędzy za najlepszy napój energetyczny, kiedy pojawił się po raz pierwszy
To po prostu społeczeństwo gromadzące się, po to aby uzyskać najnowsze informacje o tym, co każą im lubić
Zachwycające. Chciałbym usłyszeć odgłos tych wszystkich kopyt na drodze. Bez wątpienia brzmi to jak rzeka - czytamy w komentarzach.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić