o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GG
|

Napięcie rośnie. Chiny szykują się do wojny

276
Podziel się

Chińczycy grożą, że ich armia zaatakuje w najbliższy weekend Tajwan. Opublikowano nagranie, na którym widać mobilizację ich żołnierzy podczas ćwiczeń. W konflikt zaangażowało się USA, które sprzeda Tajwanowi sprzęt wojskowy.

Napięcie rośnie. Chiny szykują się do wojny
Chiny straszą Tajwan (CCTV Military, CCTV Military)
bDfcjgWJ

Chiny grożą atakiem na Tajwan. Mocarstwo wysłało jasny sygnał dla Tajwańczyków, publikując bardzo wymowne wideo. Widać na nim mobilizację chińskiej armii, która przeprowadza symulację ataku na wyspę. Żołnierze używali między innymi rakiet, helikopterów, czy łodzi. Nagranie wyemitowano w państwowej telewizji.

Eskalacja konfliktu nastąpiła po zatrzymaniu tajwańskiego biznesmena. Według Chin mężczyzna miał ich szpiegować, zagrażając bezpieczeństwu narodowemu. Tajwańczyk nagrał telefonem ćwiczenia chińskiej armii. Lee Meng-chu pojawił się w chińskiej telewizji w niedzielny wieczór, przyznając się do nielegalnego filmowania.

bDfcjgWL

Chiny uważają Tajwan za część swojego terytorium. Kraje rozdzieliły się w 1949 roku, jednak Chińczycy uważają, że w każdej chwili mogą go wchłonąć. Pekin zwiększył presję od czasu wyboru na prezydenta Tsai Ing-wen w 2016 roku. W sobotę tajwańska prezydent powiedziała, że ​​ma nadzieję na zmniejszenie napięć.

China Threatens War (oct 13 2020) : Taiwan Deploys 50,000 Military strength to South China Sea

bDfcjgWR

Tajwan nie pozostaje jednak obojętny na zagrożenie. Biały Dom poinformował, że przesłał do Kongresu zawiadomienie o zatwierdzenie umów na sprzedaż broni do Tajwanu. Kontrakt obejmuje zakup wyrzutni rakiet na ciężarówce, pocisków powietrze-ziemia dalekiego zasięgu oraz zewnętrznych czujników dla odrzutowców F-16. Ambasada chińska wezwała Waszyngton w oświadczeniu, aby zaprzestał sprzedaży broni i zerwał powiązania wojskowe z Tajwanem.

Ćwiczenia ''Kaukaz 2020''. Rosja i Chiny sprawdzają gotowość bojową

bDfcjgXm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(276)
realista
1 tyg. temu
Chińczycy zaatakuj małymi grupami po 50 mln żołnierzy. Tajwan przeleje do USA 2 mld dolarów za broń, która nie zdąży dopłynąć. Prezydenci Chin i USA spotkają się na kolacji by obgadać sukces.
ula
1 tyg. temu
I PO CO TO KOMU TYLKO LUDZIE UCIERPIĄ POTEM WSZYSTKO WRÓCI DO NORMY A ZNISZCZENIA POZOSTANĄ DLA BIEDNYCH LUDZI (POLITYCY OPAMIĘTAJCIE SIĘ)!!!!!!!!!!!!!!
Onda
1 tyg. temu
Że też ludzie nie potrafią żyć w pokoju. I co z tego ze maja "rozum " Ludzie to jedyny gatunek który sam siebie zwalcza.
bDfcjgXn
bosman mat
1 tyg. temu
Polska powinna wysłać na Morze Południowochińskie niedokończoną korwetę Gawron żeby uspokoić sytuację.
dallas
1 tyg. temu
USA przegrywa z Chinami na starcie ogromnym brakiem wyksztalcenia narodu ktore to od roku 1963 gdy wprowadzono wspolne szkoly z czarnymi uczniami systematycznie sie obniza do mozliwosci 16% czarnej populacji w stanach.Poziom w amerykanskim liceum tz. High school klasy koncowej jest nizsze od 8 klasy szkoly podstawowej w PRL-u. Przedmioty takie jak chemia,fizyka,geografia, biologia, historia sa przekazywane w jednym przedmiocie sience-nauka w formie czastkowej.Kto za tym stoi to chyba wiadomo, tak samo bedzie stopniowo w Europie.
Najnowsze komentarze (276)
Krzysiek
3 dni temu
Chiny przejmą Tajwan a później zaatakują Rosję!!!
Krzysiek
4 dni temu
Już nic nie wróci do normy. A Tajwan będzie zajęty przez Chiny !
Miti
4 dni temu
Podoba mi się to chociaż jestem dzieckiem
Yyy
5 dni temu
Nawet do wojny nie dojdzie a kase przeleja i tyle swiat zle skonczy caly swiat zle skonczy
kleina
6 dni temu
Czas pokazał wszystko... A świat uważnie się wszystkiemu przygląda.. Jak historia świata pokazała każdy, który myśli że chociaż trochę stał się silniejszy to już zaczyna grabić i napadać innych... W tym wypadku Chiny... I nie bez znaczenia jest tu rząd... czyli komuniści... oni udowodnili, ze komuniści prędzej czy pózniej zawsze napadną ......
życzliwy
6 dni temu
pociski powietrze-ziemia na ciężarówce interesujące , czy to latająca ciężarówka? Co za bzdury.
wykonać
6 dni temu
Każdy, kto planuje atak na innych musi się liczyć z okrutną śmiercią.
Karol
6 dni temu
Z Hitlerem tez handlował cały świat. Ale o tym cicho sza.
bDfcjgXf
xcv
6 dni temu
Wojna świata z Chinami nastąpi już niedługo - Chiny to prawdziwa potęga militarna
Rav
7 dni temu
Formalnie rzecz biorąc to Tajwan jest legalnym Chińskim rządem. Chiny kontynentalne to zbuntowana przez komunistów prowincja.
Adam
7 dni temu
I wtedy skończy się COVID
gość
7 dni temu
Chinczycy nie dość,ze zabijaja miliony ludzi swoim koronowirusem to jeszcze szykują się do wojny. Swiat powinien sie postawić Chinom i zmieć ich z ziemi by nie zagrażali ludziom.
pax
7 dni temu
Świat czeka kiedy wreszcie Chiny zajmą i zniszczą USA
Bogdan
1 tyg. temu
Sekretarz generalny otrzymal informacje ze Polska wypowiedziala wojne Chinom ,sekretarz wzywa szefa wywiadu I pyta ilu zolnierzy ma Polska I czy to prawda ze atakuja Chiny ??? Szef potwierdza informacje o ataku I ze Polska ma 150 tysiecy zolnierzy . Sekretarz pyta w ktorym hotelu zatrzymali sie zolnierze z Polski chcialby z nimi porozmawiac !!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić