o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GG
|

Napięcie rośnie. Chiny szykują się do wojny

277
Podziel się

Chińczycy grożą, że ich armia zaatakuje w najbliższy weekend Tajwan. Opublikowano nagranie, na którym widać mobilizację ich żołnierzy podczas ćwiczeń. W konflikt zaangażowało się USA, które sprzeda Tajwanowi sprzęt wojskowy.

Napięcie rośnie. Chiny szykują się do wojny
Chiny straszą Tajwan (CCTV Military, CCTV Military)
bEhAXBcl

Chiny grożą atakiem na Tajwan. Mocarstwo wysłało jasny sygnał dla Tajwańczyków, publikując bardzo wymowne wideo. Widać na nim mobilizację chińskiej armii, która przeprowadza symulację ataku na wyspę. Żołnierze używali między innymi rakiet, helikopterów, czy łodzi. Nagranie wyemitowano w państwowej telewizji.

Eskalacja konfliktu nastąpiła po zatrzymaniu tajwańskiego biznesmena. Według Chin mężczyzna miał ich szpiegować, zagrażając bezpieczeństwu narodowemu. Tajwańczyk nagrał telefonem ćwiczenia chińskiej armii. Lee Meng-chu pojawił się w chińskiej telewizji w niedzielny wieczór, przyznając się do nielegalnego filmowania.

bEhAXBcn

Chiny uważają Tajwan za część swojego terytorium. Kraje rozdzieliły się w 1949 roku, jednak Chińczycy uważają, że w każdej chwili mogą go wchłonąć. Pekin zwiększył presję od czasu wyboru na prezydenta Tsai Ing-wen w 2016 roku. W sobotę tajwańska prezydent powiedziała, że ​​ma nadzieję na zmniejszenie napięć.

Zobacz także: China Threatens War (oct 13 2020) : Taiwan Deploys 50,000 Military strength to South China Sea
bEhAXBct

Tajwan nie pozostaje jednak obojętny na zagrożenie. Biały Dom poinformował, że przesłał do Kongresu zawiadomienie o zatwierdzenie umów na sprzedaż broni do Tajwanu. Kontrakt obejmuje zakup wyrzutni rakiet na ciężarówce, pocisków powietrze-ziemia dalekiego zasięgu oraz zewnętrznych czujników dla odrzutowców F-16. Ambasada chińska wezwała Waszyngton w oświadczeniu, aby zaprzestał sprzedaży broni i zerwał powiązania wojskowe z Tajwanem.

Zobacz także: Ćwiczenia ''Kaukaz 2020''. Rosja i Chiny sprawdzają gotowość bojową
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhAXBcO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(277)
Widnokrąg
5 miesięcy temu
Sarscov2, HIV i reszta wirusów to pikuś. Największa zaraza ludzkości da polityka. Całe złoto świata dla tego co znajdzie szczepionkę na to guano.
xxx
5 miesięcy temu
Chiny mogą być zagrożeniem świata. Jak najszybciej Stany Zjednoczone , Rosja i UE powinny się trzymać razem.
Berne
5 miesięcy temu
Tajwan i Honkong są terytoriami Chin, które po długim okresie kolonializmu okupacji brytyjskiej zgodnie wynikiem długoletnich ustaleń i umów (okres 50 lat) miały wrócić do Chin. Brytyjczycy wspierani przez terroryzm amerykański nie dotrzymali słowa. Amerykanie dodatkowo złamali wszelkie ustalenia zbrojąc Tajwan i Hongkong i buntując chińskie prowincje przeciwko władzy centralnej w Pekinie. Chińczycy wykazują w tej sprawie typową dla filozofii wschodnich (odmiany buddyzmu) cierpliwość i konsekwencję. Rewolucja przemysłowa dała Chinom podstawy gospodarcze do pokonania USA. Bogatym Chinom brakowało tylko własnych złóż gazu y ropy naftowej. Postawili na Afrykę, gdzie poszukiwali złóż ropy i gazu, dzierżawiąc te złoża, budując zakłady petrochemiczne i wożąc ropę i jej produkty do Chin statkami i zbiornikowcami. Wszędzie gdzie Chińczycy rozpoczynali działalność przemysłową opartą o złoża ropy i gazu uderzał amerykański terroryzm wspierany przez Brytyjczyków. Przykładem jest biedny Sudan, gdzie Chińczycy znaleźli ropę naftową zbudowali systemy ropociągów i dwie rafinerie pod Chartumem (Sudan) i pod Adis Abebą (Etiopia). Amerykańskie intrygi wojenne i zbrojenia rebeliantów doprowadziły do rozpadu Sudanu. Wygrana Chin w przetargu na dzierżawę złoża lekkiej ropy lotniczej na terenie Libii zakończyła się agresją USA i W.Brytanii, zamordowaniem Kadafiego i trwającą do dziś wojną domową. "Kontrakt stulecia" na budowę ropociągów i gazociągów i Iranu i Iraku do Chin przez "przełęcz wahańską" na terytorium Afganistanu to rzeczywiste powody agresji amerykańskiego terroryzmu na Afganistan i Irak (okupacja trwająca do dziś) i zagrożenia dla Iranu. Teoretycznie powody tej wojny ustały, kiedy w grudniu 2012 roku Rosja zakończyły budowę pierwszego ropociągu z Rosji do Chin. Teraz Chiny mogą już bezpiecznie wzmacniać swój potencjał obronny, by przywrócić zjednoczenie Chin i być gotowi do odparcia ewentualnej amerykańskiej agresji.
bEhAXBcP
Krzysiek
8 miesięcy temu
Chiny przejmą Tajwan a później zaatakują Rosję!!!
Krzysiek
8 miesięcy temu
Już nic nie wróci do normy. A Tajwan będzie zajęty przez Chiny !
Miti
8 miesięcy temu
Podoba mi się to chociaż jestem dzieckiem
Yyy
8 miesięcy temu
Nawet do wojny nie dojdzie a kase przeleja i tyle swiat zle skonczy caly swiat zle skonczy
kleina
8 miesięcy temu
Czas pokazał wszystko... A świat uważnie się wszystkiemu przygląda.. Jak historia świata pokazała każdy, który myśli że chociaż trochę stał się silniejszy to już zaczyna grabić i napadać innych... W tym wypadku Chiny... I nie bez znaczenia jest tu rząd... czyli komuniści... oni udowodnili, ze komuniści prędzej czy pózniej zawsze napadną ......
życzliwy
8 miesięcy temu
pociski powietrze-ziemia na ciężarówce interesujące , czy to latająca ciężarówka? Co za bzdury.
Karol
8 miesięcy temu
Z Hitlerem tez handlował cały świat. Ale o tym cicho sza.
xcv
8 miesięcy temu
Wojna świata z Chinami nastąpi już niedługo - Chiny to prawdziwa potęga militarna
Rav
8 miesięcy temu
Formalnie rzecz biorąc to Tajwan jest legalnym Chińskim rządem. Chiny kontynentalne to zbuntowana przez komunistów prowincja.
Adam
8 miesięcy temu
I wtedy skończy się COVID
bEhAXBcH
gość
8 miesięcy temu
Chinczycy nie dość,ze zabijaja miliony ludzi swoim koronowirusem to jeszcze szykują się do wojny. Swiat powinien sie postawić Chinom i zmieć ich z ziemi by nie zagrażali ludziom.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić