Angelika Karpińska| 

Poród na pokładzie samolotu. Kobieta poleciała, choć była w 8. miesiącu ciąży

9

W czasie lotu linii lotniczych IndiGo doszło do nietypowego zdarzenia. Kobieta zaczęła rodzić na pokładzie samolotu. Miała dużo szczęścia, ponieważ wśród pasażerów było dwoje lekarzy.

Poród na pokładzie samolotu. Kobieta poleciała, choć była w 8. miesiącu ciąży
Kobieta urodziła dziecko w samolocie (Newspix)

Do zdarzenia doszło podczas lotu z Delhi do Bengaluru. Po ok. 40 minutach od rozpoczęcia podróży kobieta, która była w 8. miesiącu ciąży, zgłosiła, że źle się czuje.

Kobieta zaczęła rodzić w samolocie. Miała dużo szczęścia

Załoga zdała sobie sprawę, że pasażerka odczuwa bóle porodowe. Na szczęście na pokładzie było dwoje lekarzy, w tym dr Sailaja Vallabhaneni, która jest ginekologiem.

W pobliżu toalety utworzono prowizoryczną salę porodową. Lekarze mieli stały kontakt z kokpitem.

Gdy samolot znajdował się nad miastem Bhopal, kobieta zaczęła obficie krwawić. Wśród pasażerów i załogi rozniosła się wieść, że poroniła.

Czekałem na ostatnią informację od lekarzy, aby zdecydować o dalszym działaniu. Kiedy rozmyślałem nad tą przygnębiającą wiadomością, usłyszałem i zauważyłem nagły wzrost aktywności w kabinie... Krzyki, klaskanie i cichy płacz, który brzmiał jak noworodek... To był chłopiec! - napisał w mediach społecznościowych pilot Sanjay Mishra.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kapitan powiedział lekarzom, że lądowanie awaryjne w Hyderabad jest możliwe, ale dowiedział się, że zarówno matka jak i dziecko są zdrowi i mogą kontynuować podróż do Bengaluru. Na płycie lotniska czekał na nich komitet powitalny.

Zobacz także: Samolot nad płonącym miastem. Wyjątkowe nagranie świadka

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić