Poród na sprawdzianie z matematyki. 13-latka została mamą

74

13-letnia uczennica zaczęła rodzić podczas egzaminu z matematyki. Do niecodziennej sytuacji doszło w szkole podstawowej św. Józefa Mukasa Balikuddembe w Buwamie w Ugandzie.

Poród na sprawdzianie z matematyki. 13-latka została mamą
13-letnia uczennica zaczęła rodzić podczas egzaminu z matematyki. (Twitter.com)

O sprawie informują lokalne media. Dyrektor szkoły Godfrey Ssemanda potwierdził, że 13-letnia dziewczynka zaczęła rodzić podczas egzaminu z matematyki.

Po 20 minutach od rozpoczęcia egzaminu dziewczyna zaalarmowała nadzorującego, po czym zabrano ją do pobliskiego centrum medycznego - powiedział Ssemanda w rozmowie z "Daily Monitor".

Pielęgniarka Goreth Mirembe przekazała, że poród odbył się bez żadnych komplikacji. Zarówno mama jak i dziecko czują się dobrze. Uczennica rodziła zaledwie 20 minut.

Miała szczęście, że nie było żadnych komplikacji. Zarówno matka, jak i dziecko czują się dobrze - powiedziała pielęgniarka.

Rodzice uczennicy twierdzą, że 13-latka zaszła w ciążę podczas lockdownu w Ugandzie w zeszłym roku. Jeden z rodziców miał powiedzieć, ze ich córka "została zwabiona do aktów małżeńskich podczas zamknięcia z powodu pandemii koronawirusa przez pewnego chłopca, kiedy nie chodzili do szkoły".

Zobacz także: Koronawirus a ciąża. Zaskakujące wyniki badań
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić