o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Tajemniczy pasażer pociągu Berlin-Warszawa. Wiadomo, kim jest

56
Podziel się

Wspólna praca lubuskich i świebodzińskich funkcjonariuszy policji doprowadziła do ustalenia tożsamości anonimowego pasażera pociągu trasy Berlin-Warszawy. Mężczyzną zaopiekowała się obsługa, która zwróciła na niego uwagę z powodu nietypowego zachowania.

Tajemniczy pasażer pociągu Berlin-Warszawa. Wiadomo, kim jest
Pasażer pociągu relacji Berlin-Warszawa zachowywał się w niepokojący sposób. Obsługa wezwała patrol na pomoc (Policja Lubelska)
bEDShNtx

Jak informuje młodszy aspirant Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie, mężczyzna jechał do Warszawy 10 stycznia 2021 roku. W toku śledztwa funkcjonariuszom udało się potwierdzić, że nie była to pierwsza taka jego podróż i już wcześniej był widywany na terenie Europy.

Kim jest mężczyzna, który 10 stycznia 2021 roku jechał pociągiem Berlin-Warszawa?

Personel pociągu relacji Berlin-Warszawa poprosił o pomoc patrol policji, ponieważ jeden z pasażerów zachowywał się w niepokojący sposób. Mężczyzna nie znajdował się pod wpływem alkoholu, nie dokonał czynu zabronionego, a jego wygląd był bardzo schludny. Jednak wydawał się całkowicie nieobecny i w ogóle nie reagował na zadawane pytania.

bEDShNtz

Pasażer nie miał przy sobie dokumentów lub bagażu, które mogłyby pomóc w ustaleniu jego tożsamości. W konsekwencji funkcjonariusze policji przewieźli mężczyznę do szpitala, a sami rozpoczęli intensywne śledztwo w celu ustalenia, kim jest. Konieczne okazało się nawiązanie współpracy z kolegami z Niemiec.

Jak jednak podaje aspirant Marcin Ruciński, ostatecznie policja ustaliła, kim jest pasażer pociągu relacji Berlin-Warszawa. Rzecznik KPP w Świebodzinie przekazał do wiadomości publicznej, że to urodzony na terenie Łotwy 37-latek, który posiada status bezpaństwowca. Przebywał na terenie Strefy Schengen legalnie i na podstawie ważnej karty pobytu.

bEDShNtF

37-latek mógł liczyć na wsparcie Ośrodka Pomocy Społecznej z gminy Skąpe (woj. lubuskie). Otrzymał m.in. środki finansowe na podjęcie podróży w wybranym przez siebie kierunku.

Zobacz także: Zobacz też: Atak pedofila. Policja ujawnia. Dramat dziecka rozegrał się w weekend
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDShNua
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(56)
Punisher
6 miesięcy temu
Jak piszecie artykuł to używajcie prawidłowych nazw. Policja lubuska, nie lubelska! Następna kwestią jest, że Policja nie prowadziła żadnego śledztwa,bo po pierwsze ten człowiek nie popełnił żadnego czynu karalnego a po drugie śledztwo prowadzi prokuratura, policja dochodzenie i po 3 Policja tylko i wyłącznie prowadziła czynności zmierzające do ustalenia personaliów tego człowieka- TAK TO SIĘ NAZYWA.
123
6 miesięcy temu
dobre - "otrzymał środki na podjęcie podróży w wybranym przez siebie kierunku". To ja bym wybrał na cel Nową Zelandię, niech gmina Skąpe kombinuje co z tym fantem zrobić, chyba nie poskąpi, co?
Gość
6 miesięcy temu
I tak w każdym państwie zaopiekują się bezpaństwowcem dając mu kasę na podróż w wybranym kierunku. A gość za free zwiedzi sobie pół Europy.
bEDShNub
ASTRA
6 miesięcy temu
Ja też chce s trzeba mieć maseczke
vayron
6 miesięcy temu
Skoro bezpaństwowiec to w teorii "przepisy" związane z covidem go nie dotyczą. W tej sytuacji tylko pozazdrościć prawdziwej wolności.
Johny
6 miesięcy temu
"Wspólna praca lubuskich i świebodzińskich policjantów"... A to nie to samo? Świebodzin ponoć jest w woj. lubuskim
grisza
6 miesięcy temu
Szpion, który zdradził. Pewnie podróżujący z nim Misza z Riazania poczęstował go w przedziale Nowiczokiem lub środkiem z pigułki gwałtu w termosie z herbatką. Misza naturalnie wysiadł wcześniej.
leland
6 miesięcy temu
Kolejne wcielenie BOBa z Twin Peaks. Pentagram na sercu i symbol czarnej chaty Ogniu krocz ze mną.
Rafal
6 miesięcy temu
Jakie sledztwo przeciez po zamachach w 10 minut wiedzieli skad kto kiedy gdzie I nawet paszporty znajdowali a tu tyle czasu zajelo namierzenie jednego ludka oj cos sciemniacie
Marzena
6 miesięcy temu
Potrzebuję na bilet z Warszawy. Dokądkolwiek, byle dalej. W jedną stronę. Czy mój MOPS mi pomoże?
Swoj
6 miesięcy temu
Co w tym takiego dziwnego. Można zostać łaska z łaska w majtach
Barbara
6 miesięcy temu
Szpiony ,jak nic,ale za to przystojny
robsson
6 miesięcy temu
Podpis pod zdjęciem. Policja lubelska. W Świebodzinie (lubuskie)
bEDShNtT
Beata
6 miesięcy temu
Noi co, takich ludzi jest na świecie masa, a może napisali by o tych co się wałęsają i nikt się nimi nie interesuje, choć nie mają co jeść i gdzie spać, może lepiej by było takim ludziom pokazać możliwości wyjścia z patowej sytuacji
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić