Poruszające nagranie obiegło świat. Żołnierze uspokajają: "Jest już z mamą"

9

Nagranie z ewakuacji Kabulu obiegło świat. Niemowlę w akcie desperacji zostało oddane amerykańskim żołnierzom przez rodziców. Chirurg, który zajmował się małą dziewczynką, opowiedział, co się z nią stało.

Poruszające nagranie obiegło świat. Żołnierze uspokajają: "Jest już z mamą"
Dziecko jest już z rodzicami.

Nagranie z lotniska w Kabulu szybko obiegło media na całym świecie. Widać na nim mężczyznę, który w akcie desperacji oddał swoje dziecko amerykańskim żołnierzom, aby otrzymało niezbędną pomoc.

Dziecko pod opieką żołnierzy

Początkowo sądzono, że ojciec oddał dziewczynkę, aby została ewakuowana. Dziecko potrzebowało jednak pomocy medycznej, która została jej udzielona przez chirurga z brytyjskiej armii. Podpułkownik Benjamin Caesar powiedział Sky News, że opiekował się dzieckiem w szpitalu urazowym znajdującym się na lotnisku.

Podpułkownik wyjaśnił, że niedawno sam został ojcem, dlatego łatwiej mu było zajmować się dziewczynką. Udało mu się ją uspokoić i nakarmić. Spędził z nią kilka godzin, zanim nie wydobrzała.

Jak dodał lekarz, dziecko zostało już przekazane rodzicom i bezpiecznie ewakuowane z Afganistanu. Caesar powiedział, że dziewczynka była jednym z dziesięciorga dzieci, które Afgańczycy przekazali żołnierzom. Wiele osób liczyło na to, że dzięki temu szybciej trafią na pokład samolotu i zostaną ewakuowani z kraju.

Norwegowie, USA i my na zmianę opiekowaliśmy się tymi dziećmi i oferowaliśmy im opiekę, której potrzebowały, gdy czekały na przewóz w bezpieczne miejsce lub na ponowne połączenie z rodzicami - powiedział chirurg.
Zobacz także: Dramatyczna relacja z Afganistanu. "To są ludzie, którzy uciekli z piekła"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić