Pościg za pijanym politykiem PSL. Sceny jak z w filmu, ale finał...

21

Pijany polityk PSL z Kłobucka nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policją ulicami miasta. Mimo że od zdarzenia minęło kilka tygodni, członka zarządu powiatu kłobuckiego nadal nie przesłuchano i nie przedstawiono mu zarzutów. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Pościg za pijanym politykiem PSL. Sceny jak z w filmu, ale finał...
Polityk PSL z Kłobucka nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Był pijany (Getty Images)

Do zdarzenia doszło 3 października. Około godziny 23 kłobuccy policjanci podjęli pościg za kierującym osobowym peugeotem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowca w pewnym momencie porzucił samochód i uciekał pieszo.

Pijany polityk PSL uciekał przed policją

Podczas pościgu funkcjonariusze otrzymali informację, kim jest i gdzie mieszka właściciel pojazdu. Mundurowi przyczaili się w krzakach pod domem uciekiniera. W końcu udało im się zatrzymać mężczyznę.

Badanie alkomatem na komendzie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Jak się okazało, pijany kierowca peugota to Maciej B.- były wicestarosta, a dziś etatowy członek zarządu powiatu kłobuckiego z PSL - donosi "Gazeta Wyborcza".

Policja nie wykonała żadnej czynności

Zaraz po zdarzeniu zatrzymany mężczyzna nie został przesłuchany, ponieważ znajdował się "pod wpływem". Na wniosek prokuratury zatrzymano mu prawo jazdy. Choć od tego czasu minęły 3 tygodnie, kłobucka policja nadal nie wykonała żadnych czynności w sprawie.

O tym, że sprawa dotyczy funkcjonariusza publicznego, częstochowska Prokuratura Rejonowa dowiedziała się dopiero w poniedziałek 18 października. W takich przypadkach to właśnie prokurator powinien nadzorować policyjne dochodzenie.

Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza", prokuratura wysłała sygnał policji, by dochodzenie ruszyło z martwego punktu. Władze powiatu nie udzieliły żadnych oficjalnych komentarzy w sprawie członka ich zarządu.

Policja zapewnia, że przesłuchanie polityka nastąpi niezwłocznie - ustalił "Dziennik Zachodni". - W toczącym się postępowaniu wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów i wysłano wezwanie na przesłuchanie w charakterze podejrzanego - poinformował Kamil Raczyński, p.o. rzecznika prasowego KPP w Kłobucku.

Zobacz także: "Polowanie" na ciężarówki. Zobacz nagranie z Calais
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić