Potężna eksplozja w porcie w Turcji. Są ranni

9

W tureckim porcie w Derince nad Morzem Marmara doszło do potężnej eksplozji. Z przekazanych przez lokalne media informacji wynika, że co najmniej 12 osób zostało rannych. Prawdopodobnie doszło do zniszczenia dwóch silosów. W sieci pojawiły się nagrania z miejsca zdarzenia.

Potężna eksplozja w porcie w Turcji. Są ranni
Potężna eksplozja w porcie w Turcji. Są ranni (Twitter, @ihacomtr)

Do eksplozji doszło w poniedziałek 7 sierpnia około godziny 15:40 czasu polskiego w pobliżu elewatorów, należących do przedsiębiorstwa Turkish Grain Board.

Obawialiśmy się, że doszło do trzęsienia ziemi, a potem dowiedzieliśmy się, że nastąpił wybuch - powiedział burmistrz Derince Zeki Aygun, w rozmowie z turecką edycją CNN.

Dodał, że "incydent był bardzo poważny, jednak lokalny". - Tutaj jest około 40 silosów, eksplodowały dwa - poinformował.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 17.07, godzina 16:50

Z kolei Serdara Yavuza, gubernator prowincji Kocaeli, cytowany przez Reuters, powiedział, że "wstępne oceny wskazują, że do wybuchu doszło z powodu kompresji pyłu pszennego podczas przenoszenia pszenicy ze statku do elewatora".

Poinformowano nas, że jest technicznie możliwe, aby wybuch nastąpił z powodu kompresji pyłu pszennego, ale badamy każdą możliwą przyczynę - podkreślił.

Potężna eksplozja w porcie w Turcji. Są ranni

Według najnowszych informacji w wyniku eksplozji ucierpiało 12 osób, w tym dwie ciężko. Pod gruzami elewatorów nie odnaleziono ludzi.

Tureckie ministerstwo transportu poinformowało, że żaden statek nie został uszkodzony w wyniku eksplozji. Wybuch było słychać w całym mieście, zamieszkanym przez ok. 120 tys. osób.

W sieci pojawiły się nagrania z miejsca zdarzenia

Do sieci trafiło wiele nagrań, na których uchwycono moment wybuchu. Na filmach widzimy gęsty dym unoszący się nad silosem należącym do Tureckiej Izby Zbożowej (TMO).

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Odgłos eksplozji był słyszany w mieście Gölcük, które leży na przeciwnym brzegu morza Marmara. - To był bardzo gwałtowny wybuch. Naprawdę stworzył efekt trzęsienia ziemi - piszą tureccy dziennikarze.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić