Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Potężna wtopa mBanku. Klienci mieli dostęp do cudzych rachunków!

4

mBank zaliczył kolejną wpadkę. Tym razem klienci mieli wgląd w cudze rachunki. Te szokujące informacje w błyskawicznym tempie obiegają internet.

Potężna wtopa mBanku. Klienci mieli dostęp do cudzych rachunków!
Poważna wtopa mBanku (Getty Images)

Szokujące informacje. Okazuje się, że w mBanku pojawił się problem, który sprawił, że niektórzy klienci uzyskali dostęp do czyichś kont. O sprawie poinformował m.in. czytelnik portalu niebezpiecznik.pl.

Dzisiaj założyłem swoje pierwsze konto w mBanku. Już podczas zakładania okazało się że w ich bazie widnieje już nr mojego dowodu jako właściciela subkonta mimo że nie miałem z nimi do tej pory do czynienia a właściciel konta jest mi obcy. Następnie [kiedy] założono mi konto [okazało się że] mój nr tel został przypisany do innej osoby która dostała powiadomienie że jej numer został zmieniony na mój, ja w międzyczasie otrzymałem SMS z hasłami do realizacji transakcji (…) były to hasła tej osoby - napisał.

Na szczęście osoby zamieszane w ten incydent wykazały się uczciwością. Skontaktowały się ze sobą, a ponadto powiadomiły o wszystkim mBank. Oba konta tymczasowo zablokowano, tłumacząc się problemami technicznymi.

mBank komentuje

Portal "Niebezpiecznik" skontaktował się z mBankiem, by dowiedzieć się, jak duża jest skala tego problemu

Na skutek błędu niewielka grupa klientów mogła zobaczyć informacje dotyczące innych osób. Ze względów bezpieczeństwa natychmiast ograniczyliśmy dostęp do serwisu. Pieniądze klientów są bezpieczne. Z każdą z osób, której ten problem dotyczy kontaktujemy się indywidualnie. Podjęliśmy wszystkie kroki, jakich wymaga od nas prawo, interes i bezpieczeństwo klientów. Bardzo serdecznie przepraszamy wszystkich klientów, których ten problem dotknął - poinformowali pracownicy tego banku.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić