Wielkie kolejki w Polsce. Majówka 2021 pod znakiem szczepień

11

Akcja "Zaszczep się w majówkę" cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Przed namiotami i kontenerami ustawiają się tłumy, które liczą na przyjęcie preparatu przeciwko COVID-19 bez wcześniejszego umawiania się.

Wielkie kolejki w Polsce. Majówka 2021 pod znakiem szczepień
Polacy ruszyli na szczepienia (PAP)

1 maja rozpoczęła się akcja "Zaszczep się w majówkę". Bardzo dużą frekwencję uzyskano w Toruniu, gdzie zaszczepiono 994 osoby. Świetne wyniki odnotowano też we Wrocławiu i Poznaniu - tam z możliwości szczepienia skorzystało przeszło 1000 osób - podaje rmf24.pl.

W kolejach trzeba było odczekać kilka godzin. Nie inaczej jest w niedzielę. Mimo niesprzyjającej pogody, przed mobilnymi punktami szczepień ustawiają się tłumy. Taki obrazek można było ujrzeć m.in. w Warszawie w okolicach godz. 9:00.

Nie uważam, że to stracony dzień, nigdzie nie wyjeżdżałem, to stwierdziłem, że się zaszczepię, będzie psychiczna ulga. I to mnie właśnie trzyma, to powód, że tu stoję - mówił dziennikarzowi RMF FM jeden z mężczyzn stojących w kolejce.

Koronawirus w Polsce. Dodatkowe szczepionki

Zainteresowanie akcją okazało się tak duże, że do punktów trzeba było dowozić szczepionki.

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem jutro rano dostarczymy do każdego punktu dodatkowych 1000 szczepionek. Zapraszamy jutro i pojutrze - mówił w sobotę szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Akcja "Zaszczep się w majówkę" jest adresowana do wszystkich tych, którzy mają aktywne e-skierowanie. Mogą zaszczepić się w mobilnych punktach bez wcześniejszego umawiania się.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić