Poważny wypadek na Węgrzech. Autobus przerwał barierkę i wyleciał z autostrady

4

8 osób zginęło w wypadku autobusu turystycznego nieopodal słynnego węgierskiego jeziora Balaton. Ponad 40 osób jest rannych, niektórych pasażerów z pojazdu musieli wydobywać strażacy.

Poważny wypadek na Węgrzech. Autobus przerwał barierkę i wyleciał z autostrady
Wypadek autokaru na Węgrzech (PAP/EPA)

Do zdarzenia doszło około godziny 5 w niedzielę na autostradzie M7 w Węgrzech. Wypadek miał miejsce na wysokości miejscowości Szabadbattyan, która znajduje się kilkadziesiąt kilometrów na północny wschód od słynnego jeziora Balaton.

Autobus uległ zniszczeniu

Węgierska policja otrzymała zgłoszenie o wypadku o godzinie 4:55 rano. Jak poinformowała, do tragedii na pasie drogi prowadzącym do Budapesztu. Autobus marki Mercedes przerwał barierkę i zderzył się z filarem wiaduktu. Autobus uległ całkowitemu zniszczeniu. W tej chwili policja ustala wszystkie okoliczności zdarzenia.

8 osób nie żyje, 48 rannych

Jak informuje agencja Reutera, w wyniku wypadku osiem osób zginęło na miejscu, dwie odniosły ciężkie obrażenia, a 46 lżejsze. Strażacy i służby ratunkowe musiały usunąć niektóre siedzenia oraz monitory przymocowane do sufitu pojazdu, by dostać się do rannych.

Uratowano w ten sposób 14 pasażerów, pozostali wydostali się o własnych siłach. Z powodu wypadku zamknięto pas drogi prowadzący do węgierskiej stolicy. Policja kieruje na objazdy. W akcji ratowniczej uczestniczył śmigłowiec.

Zobacz także: Eksplozja autobusu. Przerażające nagrania z Rosji
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić