o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Powrót do szkoły? Konferencja prasowa Przemysława Czarnka

42
Podziel się

Powrót uczniów do szkoły coraz już po feriach? W piątek miała miejsce konferencja prasowa Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Głównego Inspektora Sanitarnego Krzysztofa Saczki. Decyzja wciąż nie została podjęta.

Powrót do szkoły? Konferencja prasowa Przemysława Czarnka
(East News, Bartlomiej Wojtowicz)
bDIrGehx

Głównym tematem konferencji to przygotowanie do powrotu uczniów klas 1-3 do nauki stacjonarnej w szkołach. Na temat przyszłości nauczania członkowie rządu rozmawiali w piątek na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Jak przyznał minister edukacji Przemysław Czarnek, decyzja nie została jeszcze podjęta. To czy dzieci wrócą do szkół ogłosi premier Mateusz Morawiecki w przyszłym tygodniu. Czarnek zaprezentował jednak jak będzie wyglądała nauka stacjonarna.

bDIrGehz

Dzieci nie wrócą do szkół

Dzieci będą przebywały w tej samej sali z tymi samymi nauczycielami. Ponadto każda klasa będzie miała indywidualny plan lekcji tak, aby przerwy i zajęcia się na siebie nie nakładały. Ma to zminimalizować kontakty dzieci. Oprócz tego sale będą regularnie wietrzone, a wszyscy przebywający w szkole są zobowiązani do przestrzegania zasad higieny.

Zobacz także: Zobacz też: Nowe obostrzenia? Wiadomo, kiedy padnie decyzja. Rzecznik rządu o szkołach
bDIrGehF
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIrGeia
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(42)
Gość
2 miesiące temu
A na świetlicę będą chodzić dzieci z różnych klas i będą się mieszać. Gdzie tu logika
Hmmm
2 miesiące temu
"Dzieci będą przebywały w tej samej sali z tymi samymi nauczycielami" ... A jeśli ktoś uczy j. angielskiego w klasach 1-3?
Jejku
2 miesiące temu
Mówienie o dystansie w pracy z małymi dziećmi to zwykłe banialuki. Tak mówić może ktoś, kto nie ma pojęcia o pracy w szkole. Wietrzenie sal w zimie? Bańki, jeden nauczyciel? Oni zatracili poczucie rzeczywistości.
bDIrGeib
Jola
2 miesiące temu
Bzdura, pod nieobecność nauczyciela klasy są łączone, ponadto uczniowie na zajęcia dodatkowe przemieszczają się do innych sal.
Patriota
2 miesiące temu
Jakim cudem on został ministrem i dopiero teraz chce wracać do szkoły? Którą klasę podstawówki chce teraz powtarzać?
Najnowsze komentarze (42)
Megi
2 miesiące temu
Otwieranie szkół akurat w Małopolsce to porażka. Za dwa tygodnie małopolska po feriach będzie przodować w niechlubnym rachunku. Niech sobie rządzący sprawdza kamerki online z weekendu z gubałówki, morskiego oka czy podkrakowskich Podstolic . Wszystkie te dzieci wymiksowane niby po kwarantannie wrócą do szkoły i się będą wzajemnie zarażać . Albo otworzyć w całej Polsce albo nigdzie . Małopolska po feriach będzie najbardziej narażonym województwem.
Izka
2 miesiące temu
Z jednym nauczycielem? A inne lekcje np.religia, wf gdzie tu logika? I znow zaczna chorowac po takim dlugim czasie siedzenia w domach . Nic nie pitrafia zrobic z przemysleniem porazka
Patrycja.B
2 miesiące temu
A maturzyści? Pozwolicie nam pisać maturę online? Cały rok nauki w plecy, zajęcia online to żart a nikt się nad nami nie zlituje przy rekrutacji na studia.
Zzzzzz
2 miesiące temu
Morowiecki czeka na wytyczne od swoich pracodawców czy uczniowie pójdą do szkoły .
Sara
2 miesiące temu
Ja uczę w szkole specjalnej dzieci w różnym wieku i z różnymi chorobami nie ma mowy o dystansie i musze pracować nawet w ferie gdzie tu sens i logika? Musze pracować bo pieniążki same nie przyjdą:(
Pati
2 miesiące temu
A dzieci dojezdne to będą odwozone do i ze szkoly pojedynczo autobusem?
Zła
2 miesiące temu
Genialne !!!. Bo do tej pory sale nie były wietrzone. W szkole mojego dziecka każda klasa miała swój harmonogram przerw, uczniowie się nie spotykali na korytarzu, ale niestety spotkali się pod szkołą po lekcjach. I co? I był pomór. Tłumaczono, edukowano na temat dystansu społecznego. Dzieci przytakiwały, że wiedzą, rozumieją, a po lekcjach klasy się mieszały. Uczniowie chodzili do szkoły w maju i czerwcu jak było 300 - 400 zachorowań dziennie, a pójdą teraz, jak jest 10000. Tak trzymać!Brawo. Przetrwają najsilniejsi.
Rodzic
2 miesiące temu
A jak rozwiązać problem dzieci ze szkół wiejskich dowożonych do szkoły autokarami? Najpierw wszystkie razem jadą do szkoły, potem są izolowane w oddzielnych salach, następnie wsiadają do tego samego autokaru i wracają do domu?
bDIrGehT
Klaudia21
2 miesiące temu
Jestem z klasy 5 chciałam już wrócić do szkoły lepiej mi jest szkole z nauczycielami z szkoły podstawowej nr 9 w Poznaniu. ja bardziej tęsknię za szkołą za nauczycielami którymi mam lekcje np. Pani od etyki , Pani od techniki i wf-eu i wychowawca, Pani od biologii ,Pani od muzyki i plastyki, Pani od geografii , Pani od religii , Pani od matematyki , Pani od języka polskiego , Pan od języka angielskiego , Pan od historii.
Tyty
2 miesiące temu
Przypomnijcie sobie rodzice kto ten rząd wybrał i dlaczego. Sami jesteście sobie winni, że jest jak jest.
Iza
2 miesiące temu
Na swietlicy sa dzieci z roznych klas 1-3 a nawet z zerowki. Kaszla, kichaja, dotykaja tych samych zabawek, liza palce, dotykaja sie wzajemnie. Rodzice tlumacza, ze dzieci kaszla, leca im gile, maja goraczke itd. poniewaz maja alergie, astme itd.. Oj tlumaczen jest duzo..Dzieciom tlumaczy sie caly czas zasady bezpieczenstwa a one i tak robia swoje. Wiele rodzicow nie stosuje sie do zalecen tzn. nie dezynfekuja rak po wejsciu do szkoly, nie nosi maseczek, ciagle zagladaja do sali swietlicowej pomimo zakazu. Tak bylo i watpie zeby cos sie zmienilo po feriach. Gdyby pan minister spedzil 1 dzien na swietlicy to by oczy otworzyl i bzdur nie opowiadal...
Zbulwesowany
2 miesiące temu
Panie Ministrze w Żarach lubuskie wietrzenie klasy nie jest możliwe bo szkoła oszczędza na gazie wiec jest zimno i trzeba oszczędzać minimalne ciepło.Dyrektor ma w nosie bo się dogrzewa w gabinecie a palacz rządzi .
Ggg
2 miesiące temu
Posadzić Pana ministra w klasie - ciekawie czy był by zadowolony
????????????
2 miesiące temu
wszystko pieknie na papierze i w gadaniu...w szkole sa inne warunki to raz, dwa kl 1-3 maja angielski, religie i wf...z innymi nauczycielami Jak??? chca aby jeden nauczyciel robil to wszystko??? nie wapone juz o tym, ze klas jest po 3 z jednego rocznika wiec minimum 9 kl w szkole, jak maja sie ze soba nie stykac?? Logika zadna
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić