Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Maziewski
Łukasz Maziewski
|
aktualizacja

Przemysław Czarnek znowu w akcji. Wstrząsające słowa

897
Podziel się:

„Gender to błąd antropologiczny” – powiedział w wywiadzie dla Gościa Niedzielnego minister edukacji narodowej, Przemysław Czarnek. Znany z kontrowersyjnych, ostrych wypowiedzi i nieprzejednanego stosunku do osób LGBT minister stwierdził, że gender jest "fałszywą wizją człowieka".

Przemysław Czarnek znowu w akcji. Wstrząsające słowa
Przemysław Czarnek o LGBT (East News, Bartlomiej Wojtowicz)

Czarnek, znany z konserwatywnych przekonań, udzielił wywiadu tygodnikowi "Gość niedzielny". W rozmowie mówił m.in. o gender studies na uczelniach wyższych.

To jest szaleństwo, które nie ma nic wspólnego z prawdą i jej poszukiwaniem, a temu powinna służyć nauka - powiedział szef MEN.

Czarnek twierdzi, że największym zagrożeniem dla nauki jest obecnie "lewicowy totalitaryzm", który - zdaniem ministra - wyklucza z publicznej debaty ludzi, mających inne poglądy. Polityk przekonywał, że ludzie o poglądach konserwatywnych boją się wyrażać swoje opinie, także na uczelniach.

Zobacz także: Przemysław Czarnek w emocjach na Twitterze. Ostra odpowiedź Włodzimierza Czarzastego

"Szaleństwo gender"

Minister powiedział, że powinno się gender studies przeciwstawić "i ośmieszyć je bez jakichkolwiek środków administracyjnych". Poruszył także inne kwestie, dotyczące m.in. nauk społecznych Jana Pawła II, które - zdaniem ministra - powinny być wykładane w szkołach.

Gdy uczymy podstaw przedsiębiorczości, moglibyśmy wprowadzić fragmenty papieskich encyklik na temat tego, czym jest praca, wolny rynek, sprawiedliwość społeczna itp. Chodzi nie tyle o wymiar religijny, ile o etyczne spojrzenie na przedsiębiorczość - powiedział Przemysław Czarnek.

Zapytany zaś przez TVP Info, minister odniósł się do kwestii szczepień na koronawirusa wśród nauczycieli. Zapowiedział, że chcą zaszczepić "część" nauczycieli do końca pierwszego kwartału.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(897)
look13.16cm
2 lata temu
Dobra rada: KULfon jak się wypowiadasz, to chociaż milcz, nie powiesz nic głupiego. :)
Poznaniak
2 lata temu
Jak widzę tego gościa to jestem za aborcją i eutanazją.:)
MTV
2 lata temu
Pamiętacie taką kreskówkę "Beavis and Butthead"? Nie przypomina wam ten nasz minister kogoś?
opinio
2 lata temu
Skandaliczna nietolerancja i karygodny przykład dla ludzi. A a propos szkół mówią, że wtorek, środa decydujące? Kłamstwa w żywe oczy. A kłamstwo to grzech. Z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i kłamie? Już się szykują do wprowadzenia klas I-III. Owszem, dzieci się nudzą, ale nie wiem jak podłym trzeba byc, żeby wprowadzać normalną szkołę przy zbliżającej się trzeciej fali pandemii, nie testowaniu nauczycieli i braku szczepionek zarówno na grypę (mamy tylko influvax a brak vaxigripu) i covid. Jednak Pan dr Niedzielski nie ma nic do gadania. Czarnek większy reżimowiec i Niedzielski musi się dostosować. To się nazywa stalinizm i dyktatura...
Witold
2 lata temu
Witold
bbbb
2 lata temu
Hitler miał podobne zdanie nt. osób nieheteroseksualnych. Wiemy jak się to skończyło. Jak to ktoś już powiedział. Tych z PiS nie powinno się zamykać-ich trzeba leczyć.
Pedagog
2 lata temu
Tak głupiego ministra oświaty to Oświata jeszcze nie miała. To skandal, odwołać go póki czas.
smok
2 lata temu
te wypowiedzi dyskwalifikują go jako ministra edukacji
BŁĄD !!!
2 lata temu
Błąd w artykule - pisze "Gender to błąd antropologiczny", a powinno być "Czarnek to błąd antropologiczny". Nie ładnie tak mijać się z prawdą...
Fff
2 lata temu
Jego matka była błędem, który powieliła, gdyby kobita wiedziała o szkoliwosci swojej decyzji urodziłaby córkę
kulturą
2 lata temu
w kulturę - stanowisko zobowiązuje - wstyd
wafel
2 lata temu
nie ma czegoś takiego jak "nauka gender". gender to wymysł nawiedzonych socjologów, którzy od dekad mieli prane mózgi marxem (wg którego np wszystkie kobiety powinny być publiczną własnością i zobligowane raz w tygodni do prostytucji) i teraz podważają podstawy psychologii i seksuologii. masz później takie pacjentki jak profesor środa, która twierdzi, że większość dzieci jest płodzona przez pary homoseksualne, a mężczyzna też może z sukcesem karmić piersią (to nie żart, to jej prawdziwa opinia).
stachu jones
2 lata temu
pytanie do genderystów: czy możecie wskazać jakiś podręcznik do psychologii lub seksuologii, który by potwierdzał wasze wierzenia jakoby istniało ponad 50 tożsamości płciowych?
53 latek
2 lata temu
Popieram to co mówi Przemysław Czarnek. Poparcie dla jego słów to myślę że jakiś 90% społeczeństwa polskiego. I studentów także, ale boją się mówić , co myślą bo lewicowy hejt jest wszechobecny, choć tak małej grupy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić