o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

Przemysław Czarnek znowu w akcji. Wstrząsające słowa

900
Podziel się

„Gender to błąd antropologiczny” – powiedział w wywiadzie dla Gościa Niedzielnego minister edukacji narodowej, Przemysław Czarnek. Znany z kontrowersyjnych, ostrych wypowiedzi i nieprzejednanego stosunku do osób LGBT minister stwierdził, że gender jest "fałszywą wizją człowieka".

Przemysław Czarnek znowu w akcji. Wstrząsające słowa
Przemysław Czarnek o LGBT (East News, Bartlomiej Wojtowicz)
bEEsqYAB

Czarnek, znany z konserwatywnych przekonań, udzielił wywiadu tygodnikowi "Gość niedzielny". W rozmowie mówił m.in. o gender studies na uczelniach wyższych.

To jest szaleństwo, które nie ma nic wspólnego z prawdą i jej poszukiwaniem, a temu powinna służyć nauka - powiedział szef MEN.
bEEsqYAD

Czarnek twierdzi, że największym zagrożeniem dla nauki jest obecnie "lewicowy totalitaryzm", który - zdaniem ministra - wyklucza z publicznej debaty ludzi, mających inne poglądy. Polityk przekonywał, że ludzie o poglądach konserwatywnych boją się wyrażać swoje opinie, także na uczelniach.

Zobacz także: Przemysław Czarnek w emocjach na Twitterze. Ostra odpowiedź Włodzimierza Czarzastego

"Szaleństwo gender"

Minister powiedział, że powinno się gender studies przeciwstawić "i ośmieszyć je bez jakichkolwiek środków administracyjnych". Poruszył także inne kwestie, dotyczące m.in. nauk społecznych Jana Pawła II, które - zdaniem ministra - powinny być wykładane w szkołach.

bEEsqYAJ
Gdy uczymy podstaw przedsiębiorczości, moglibyśmy wprowadzić fragmenty papieskich encyklik na temat tego, czym jest praca, wolny rynek, sprawiedliwość społeczna itp. Chodzi nie tyle o wymiar religijny, ile o etyczne spojrzenie na przedsiębiorczość - powiedział Przemysław Czarnek.

Zapytany zaś przez TVP Info, minister odniósł się do kwestii szczepień na koronawirusa wśród nauczycieli. Zapowiedział, że chcą zaszczepić "część" nauczycieli do końca pierwszego kwartału.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEsqYBe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(900)
look13.16cm
8 miesięcy temu
Dobra rada: KULfon jak się wypowiadasz, to chociaż milcz, nie powiesz nic głupiego. :)
Poznaniak
8 miesięcy temu
Jak widzę tego gościa to jestem za aborcją i eutanazją.:)
MTV
9 miesięcy temu
Pamiętacie taką kreskówkę "Beavis and Butthead"? Nie przypomina wam ten nasz minister kogoś?
bEEsqYBf
opinio
9 miesięcy temu
Skandaliczna nietolerancja i karygodny przykład dla ludzi. A a propos szkół mówią, że wtorek, środa decydujące? Kłamstwa w żywe oczy. A kłamstwo to grzech. Z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i kłamie? Już się szykują do wprowadzenia klas I-III. Owszem, dzieci się nudzą, ale nie wiem jak podłym trzeba byc, żeby wprowadzać normalną szkołę przy zbliżającej się trzeciej fali pandemii, nie testowaniu nauczycieli i braku szczepionek zarówno na grypę (mamy tylko influvax a brak vaxigripu) i covid. Jednak Pan dr Niedzielski nie ma nic do gadania. Czarnek większy reżimowiec i Niedzielski musi się dostosować. To się nazywa stalinizm i dyktatura...
Witold
9 miesięcy temu
Witold
Fgdr
9 miesięcy temu
Pięknie odważny minister, przypomina mi zachowa ie liberalnych środowisk książkę pt nowe szaty cesarza, jego doradcy udawali że wkładają na nagoego cesarza piękna szatę, której on nie dostrzega, wychwalali ją i cesarza, gdy w końcu król wyszedł do ludzu wszyscy bili mu brawo, a tylko dziecko krzyknęło, król jest nagi, mnial te odwagę i prawy zgodny z rzeczywistością osąd, a nauka to umiłowanie i darzenie do prawdy, a przecież założenie podwalin lgbt są fałszywe to i w nioski też pozostają fałszywe, np płeć kulturowa, nie ma czegoś takiego, tylko społeczne i kulturowe zadania kobiety i mężczyzny na danym kontynecie i w danej kultorze nieco od siebie odbiegają, ale to nie znaczy że kobieta to mężczyzna a mężczyzna to kobieta, biologicznie są dwie płcie, ale jest również fakt że człowiek może urodzić się obohniakiem, dlatego wielkie zadanie lekarzy, genetyków, psychologów, aby ten człowiek jeśli przewyższają w nim geny kobiece był kobietą od początku swojego rozwoju. Ja nic nie mam przeciwko człowiekowi i osobom z lgbt szanuję ich i wiem że mają ciężka, to trzeba im współczuć i pomuc jeśli chcą pomocy, ale nie mówić że to jest naturalny powszechnie obowiązujący model życia w społeczeństwie, zostawmy ich w spokoju i nie burzmy fundamentów jakim jest rodzina jako ojciec i matka i integralność dziecka jako płeć mężczyzny lub kobiety.
bbbb
9 miesięcy temu
Hitler miał podobne zdanie nt. osób nieheteroseksualnych. Wiemy jak się to skończyło. Jak to ktoś już powiedział. Tych z PiS nie powinno się zamykać-ich trzeba leczyć.
Waldek
9 miesięcy temu
Ludzie z problemem LGBT zasługują na współczucie i pomoc, ale choroby LGBT nie można przedstawiać jako alternatywnej normy. Alkoholicy też uważają, że nie mają problemu i uważają, że ich styl życia jest alternatywną normą.
Pedagog
9 miesięcy temu
Tak głupiego ministra oświaty to Oświata jeszcze nie miała. To skandal, odwołać go póki czas.
FDSDFG
9 miesięcy temu
minister stwierdził, że gender jest "fałszywą wizją człowieka" I MA CAŁKOWITĄ RACJĘ . NIE WIEM CZEMU PISZECIE ŻE TO SZOKUJĄCE SŁOWA ?
smok
9 miesięcy temu
te wypowiedzi dyskwalifikują go jako ministra edukacji
BŁĄD !!!
9 miesięcy temu
Błąd w artykule - pisze "Gender to błąd antropologiczny", a powinno być "Czarnek to błąd antropologiczny". Nie ładnie tak mijać się z prawdą...
Fff
9 miesięcy temu
Jego matka była błędem, który powieliła, gdyby kobita wiedziała o szkoliwosci swojej decyzji urodziłaby córkę
bEEsqYAX
kulturą
9 miesięcy temu
w kulturę - stanowisko zobowiązuje - wstyd
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić