Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Powrót starszych uczniów do szkół? Szef ZNP nie ma złudzeń

75
Podziel się:

W połowie stycznia uczniowie klas 1-3 wrócili do szkół. Teraz wiele osób zastanawia się, kiedy placówki oświatowe zostaną otwarte dla starszych. Swoje stanowisko w tej sprawie zaprezentował Sławomir Broniarz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Powrót starszych uczniów do szkół? Szef ZNP nie ma złudzeń
Sławomir Broniarz (Newsroom WP)

Koronawirus wywrócił polskie szkolnictwo do góry nogami. Ze względu na zagrożenie epidemiczne szkoły zostały pozamykane, a uczniowie musieli przestawić się na nauczanie zdalne.

Powoli coś w tym temacie się zmienia. W połowie stycznia w szkolnych ławkach ponownie zasiedli najmłodsi, czyli uczniowie klas 1-3.

Mamy część, która choruje, ale zdecydowana większość ma się dobrze. Nie było alternatywy dla klas I-III. Ta młodzież nie może być edukowana zdalnie, uczona przy pomocy internetu - przyznał w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski Sławomir Broniarz, szef ZNP.

Powrót do szkół. Co ze starszymi?

Często pojawia się pytanie o to, kiedy do szkół będą mogli wrócić starsi uczniowie. - Droga powrotu do szkół wiedzie przez powszechny system szczepień - spostrzegł Broniarz.

Nie da się zrobić edukacji online w klasie maturalnej z uwzględnieniem egzaminu. Trzeba szukać rozwiązania, umożliwiającego im powrót do szkoły - podsumował.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(75)
Wozna
rok temu
Nie jestem za powrotem dzieci do szkol bo szybko rozniosa wirusa na starszych spoza szkół. Zdalne 4 do 7 jest pozytywne dobre i wskazane
Hodowca świń
rok temu
Gdzie byłeś łamago do tej pory ? 🤔 nauka zdalna wpisze się na stałe do naszej edukacji , boisz się tego powiedzieć że połowa nauczycieli pójdzie na bruk? Sami na to zasłużyliście siejąc panikę w październiku .
Złośnica
rok temu
To wszystko jest chore.... Cały ten program przeładowany do nauki w szkole!!! Niech Czarnek o tym pomyśli!!! Niech zredukuje program z historii, biologii i geografi chociaż to dzieci bedą miały więcej czasu na wyjście na dwór i sport!!! Nie trzeba będzie specjalnych programów do walki z otyłością. Gdyby dzieci miały więcej czasu to same wiedziałaby co mają robić....
Grubuy
rok temu
Część dzieci horuje część zdrowa a taki gość siedzi w pokoiku i pitoli we świat niek idzie do ławki z uczniami To zobaczy jak można się Zarazić Ok
Halinka
rok temu
Ten człowiek z za grobu jeszcze będzie mącił w szkolnictwie..
Martoszka
rok temu
Nie radzą sobie dzieci w 4 klasach próbują się skupić na patrzenie się na ekran i po pierwsze dzieci od 8 do 15 mają lekcje
Gabi
rok temu
Już dzieci mają więcej godz. ścisłych przedmiotów siedzą przed tymi komputerami od 8 do 16 potem lekcje dodatkowe i odrabianie zadań i tak im mija 12 -16 godz. Dziennie. To tragedia
Helena Kuczko...
rok temu
I znowu zaczną wszyscy chorować. Pomyślał ktoś o dzieciach, które dojeżdżają autobusem? W domu jest w tym momencie bezpieczniej. To ostatnie miesiące nauki. Zostawcie ich już w domu i dajcie święty spokój.
Mariola Dziem...
rok temu
To już ostatnie miesiące nauki. Dajcie spokój tym dzieciom, a w szczególności maturzystom. Nauczyciele ich zaczną gonić z materiałem i skończy się tak , że połowa jeszcze nie zda z powodu samych niedostatecznych ocen, ponieważ będą mieli natłok nauki.
Katarzyna Mic...
rok temu
Powrót maturzystów na dwa ostatnie miesiące to bezsens. Dajcie im już spokojnie się przygotować do egzaminów. A co wrócą i za dwa tygodnie znowu rząd zamknie szkoły?
Pit
rok temu
Szkoda slow na p.Zbrodniarza on juz sie nam pokazal ...
Anna Szewczyk
rok temu
Kompletna bzdura. Dajcie spokój już tym maturzystom. Powrót na dwa ostatnie miesiące jest bezsensowny. Niech już wszyscy siedzą w domu do końca roku szkolnego. Nawet i młodsze klasy tak samo w praktyce uczą się do kwietnia tak jak maturzyści , bo nie oszukujmy się maj i czerwiec w młodszych klasach to tylko chodzenie na pokaz, nic już się wtedy nie robi. A nauczyciele zaczną głupieć i gonić z materiałem. To tylko źle wpłynie na wszystkich.
Jurek
rok temu
Zaszczepić nauczycieli i do szkoły,bo dokąd te posiadowki i to samo przychodnie,bo tak fajnie się siedzi bez pacjentów i wypisuje recepty a kasa leci.Wstyd i hańba.
gość
rok temu
Młodzież powinna już dawno wrócić do szkoły. Włóczą się po ulicach bez celu lub "gniją" przed komputerami, nie wychodząc w ogóle na powietrze.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić