o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

W głowie się nie mieści. Bill Gates naprawdę to zrobi

497
Podziel się

Współzałożyciel Microsoftu wielokrotnie zwracał uwagę na zagrożenia, jakie niosą za sobą zmiany klimatyczne. Żeby je zatrzymać, zdaniem Billa Gatesa, należy częściowo zablokować światło słoneczne. Zamierza współfinansować projekt naukowców, którzy chcą to osiągnąć.

W głowie się nie mieści. Bill Gates naprawdę to zrobi
(Getty Images)
bECcpNqt

Nad rozwiązaniem problemu zbyt silnego oddziaływania promieni słonecznych na ziemię pracują eksperci z Uniwersytetu Harvarda. Planują już w czerwcu bieżącego roku rozpocząć testowanie jego blokady. Właśnie projektem Stratospheric Controlled Perturbation Experiment zainteresował się Bill Gates.

Bill Gates przekonuje, że należy "przyciemnić" światło słoneczne. Jak?

Jak podaje "Forbes", substancją, którą naukowcy zamierzają wykorzystać do przeprowadzenia operacji, jest węglan wapnia. Planują również przelot balonem nad terenem Szwecji, aby wypróbować aerozol stratosferyczny i sprawdzić, czy rzeczywiście może on skutecznie zablokować promienie w drodze na ziemię.

bECcpNqv

Test nad Szwecją pozwoli naukowcom ustalić, jakie ilości węglanu wapnia są niezbędne, aby ich pomysł przyniósł oczekiwane skutki. Wykorzystywany balon wzniesie się na wysokość około 10 kilometrów, a następnie wyemituje cząsteczki węglanu wapnia w celu zablokowania promieni słonecznych, zanim dotrą na Ziemię.

bECcpNqB

Bill Gates postanowił współfinansować projekt z prywatnych pieniędzy. To nie pierwszy raz, kiedy współtwórca Microsoftu decyduje się na podobny krok – Gates regularnie angażuje się w projekty mające na celu zapobieżenie katastrofie klimatycznej.

Zobacz także: Zobacz też: 10 rzeczy, których nie wiesz o Microsofcie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECcpNqW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(497)
Doctor Hand
5 miesięcy temu
A ja się nie zgadzam z Billem, nie mojej zgody na zasłanianie słońca w całych państwach poprzez rozpylanie chemicznego kurzu powietrzu. Co za brak logiki, pył rozpylany prze Billa i spółkę jest ok. a pył z działalności bytowej człowieka jest be. Już radzieccy mędrcy majdrowali przy siłach natury doprowadzając do katastrof ekologicznych na niespotykaną skalę. Bill, któremu wydaje się że jest mądrzejszy od radzieckich uczonych, chce nam niebo zakurzyc chemikaliami. Niech on sobie lepiej miesza w swoich spodniach.
LoveSunshineL...
7 miesięcy temu
NIENAWIDZĄ SŁOŃCA. CHCĄ WYGRAĆ Z LUDŹMI. KTOŚ MYŚLI, ŻE TO TYLKO JAKICHŚ ŻART A ONI NAPRAWDĘ DO TEGO DĄŻĄ. "SUNHATERS", ONI CZUJĄ SIĘ LEPSI. TO PRZEZ NICH POWSTAWAJĄ WOJNY I KONFLIKTY LUB PRZEZ ICH NIEŚWIADOMYCH NICZEGO, OMAMIONYCH, NIEWOLNIKÓW. KTOŚ WAM POWIEDZIAŁ, ŻE BIERZECIE UDZIAŁ W ZABAWIE, BY POZBIERAĆ TYLO WARIATÓW? POTEM ZOBACZYCIE, ŻE NIE ŻARTOWALI I NIKT NIE MIAŁ SIŁY ICH ZATRZYMAĆ.
B42
7 miesięcy temu
"Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych" Takie info wyskoczyło po kliknięciu w komenty... To ja się pytam jak zatem obiektywnie skomentować poczynania kogoś kto wyraża chęć majstrowania przy siłach natury. Dodatkowo mając za sobą nie do końca kryształowo czystą kartę swoich dotychczasowych "osiągnięć" A windows dalej się wiesza...
bECcpNqX
Lol
7 miesięcy temu
Czyli jedna osoba ma decydować o losie calej planety bo twierdzi, ze ma racje i juz ? Taki drugi kaczynski.
AC130
7 miesięcy temu
Gates,eksperymenty przeprowadzaj u siebie w domu. My w twoich eksperymentach brać udziału nie chcemy,a planeta nie jest twoją własnością.
Obiektywny
7 miesięcy temu
No to teraz na legalu będą rozsiewać kolejną zarazę....🤨
Luk
7 miesięcy temu
... Niech se nad chałupą to rozpyli 🤣
Kasia Ce
7 miesięcy temu
Jak to? To już nie szury, nie teorie spiskowe?
Art
7 miesięcy temu
Zachowuje się jak właściciel globu
Ornichtt
7 miesięcy temu
Ale to Kopernik wstrzymał Słońce, Bill mu wyraźnie zazdrości
Ellam
7 miesięcy temu
Szatanckie pomysły prowadzące do zagłady człowieka.
Gosc
7 miesięcy temu
Zbiorowy pozew calego swiata!
Gosc
7 miesięcy temu
Kiedy kupil wszystkie planety i ile zaplacil?Ja marzne na na Florydzie i od 12 lat nie pamietam takiego zimna!Huraganow cwaniaczek nie umie zatrzymac!
bECcpNqP
***** ***
7 miesięcy temu
Inteligenci... Wiecie, że węglan wapnia jecie ze smakiem codziennie w chlebie, albo oddychacie nim, bo jest głównym składnikiem betonu. Foliarzy i ultrakatolików i tak nie przekonam, ale może jest tu kilka osób z IQ wyższym niż przeciętne tej zacnej grupy komentatorów i może te kilka osób przekonam, żeby nie wierzyli w to pitolenie starych bab i wujków gotowych na apokalipsę komentarzach
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić