Wróć na
ESO
|

Powstrzymali go świadkowie. Ojciec dwójki dzieci zatrzymany w Gdańsku

34
Podziel się

Policjanci zatrzymali pijanego ojca, który opiekował się 2- i 4-letnimi dziećmi. Służby wezwał zaniepokojony świadek, który widział, jak nietrzeźwy ojciec chwieje się i przewraca przy ul. Wilanowskiej w Gdańsku. 38-latek usłyszał już zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia swoich dzieci. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Powstrzymali go świadkowie. Ojciec dwójki dzieci zatrzymany w Gdańsku
38-latek usłyszał zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia swoich dzieci. (Policja)
bCYuFNmJ

W sobotę o godzinie 19:30 oficer dyżurny gdańskiej komendy odebrał zgłoszenie o pijanym mężczyźnie, który prowadzi jedno dziecko w wózku, a drugie trzyma na rękach przy zbiorniku retencyjnym przy ul. Wilanowskiej. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, zatrzymali kompletnie pijanego ojca. Jak się okazało, mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu we krwi.

Z zeznań świadków wynika, że 38-latek przewrócił się, trzymając na ręku starsze dziecko. Nie zabezpieczył również wózka z młodszym, dlatego istniało zagrożenie, że może wpaść do wody w zbiorniku. Zatrzymany mężczyzna był tak pijany, że w pewnym momencie zasnął na trawie.

bCYuFNmL
Na szczęście w tym miejscu znaleźli się również odpowiedzialni mieszkańcy, którzy zareagowali na to zagrożenie, zaopiekowali się dziećmi i od razu powiadomili policjantów - przekazała gdańska policja.

Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni, którzy zbadali dzieci. O zajściu poinformowano także matkę maluchów, która zabrała je do domu. Policjanci zawiadomią również sąd rodzinny i złożą wniosek o wgląd w sytuację rodziny. Nieodpowiedzialny ojciec został oskarżony o narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia swoich dzieci, którymi miał obowiązek się opiekować. Grozi mu 5 lat więzienia.

Każdy z nas powinien mieć świadomość, że pijani rodzice czy opiekunowie stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa dziecka. Jeśli widzimy dzieci, które znajdują się w sytuacji zagrażającej ich życiu lub zdrowiu, należy od razu zgłosić taką sytuację policjantom - podkreśla policja.
bCYuFNmR

Spacyfikowali pijanego pasażera bez maski. Nagranie z samolotu

bCYuFNnm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(34)
przypominamy
1 tyg. temu
żona Kalisza z SLD za gorszy wyczyn 2,6 promila za kierownicą z rocznym dzieckiem obok, trochę godzin prac społecznych dostała
Alejandro
1 tyg. temu
Dzięki wózkowi jeszcze trzymał pion. Gdy go zatrzymali stracił równowagę
jaca
1 tyg. temu
Wy z ta polityka to macie fiola,Was juz nikt nie wyleczy z tego
bCYuFNnn
Pozdro:)
1 tyg. temu
Okazuje się, że dziecko nie należy do rodziców tylko do PAŃSTWA. Przypomnę tylko że PAŃSTWA nie należy do obywateli tylko na odwrót. Ciekawe jakie będą skutki odebrania dzieciom ojca, może zbłądzonego, ale jednak. Człowiek zawsze ma potencjał do naprawy, odbudowy, a tak to już po rodzinie...
rada gratis
1 tyg. temu
niech szybko do PO się zapisze i powie, ze mu PiS kazał, to go żaden sencia nie ruszy, o czym zapewniał Neumann z PO
Najnowsze komentarze (34)
Ministrant
7 dni temu
oddać dzieci chętnemu w koloratce
samaPRAWDA
7 dni temu
wszystko wina kaczynskiego i PIS ze zepsuli ta rodzine gdyby nie 500+ to niemialby na alkohol...
janek
7 dni temu
tata z zawodem 500+
mirka
7 dni temu
Jakie 5 lat? Przecież nasz Dudek uzna, że to sprawa rodzinna.
CHRISTOPHER
7 dni temu
O !! , i to jest prawdziwy Polak , ojciec , patriota , nie gej , nie singiel , katolik , wielbiciel pisu i Dudy . A ze sie troche napil , to co ?? , za ,, swoje ,, pije , ostatecznie dostal 1000+ , czy nie ??
Alpc
7 dni temu
No i co teraz? Dostanie się na utrzymanie podatnika, czy powinni mu zabrać dzieci, a on niech pracuje i płaci!
niestety ale
7 dni temu
jeszcze jeden tatuś z bożej łaski. Co w ogóle stało się z mężczyznami.
polak z pisu
7 dni temu
2 dzieci to 1000 zł do przepicia, codziennie trzeba wypić 2 flaszki. To trochę chwiać się można. Zupełnie nie wiem o co się pieklicie.
bCYuFNnf
MARO
7 dni temu
Alkohol nie odbiera rozumu a tym bardziej go nie daje, pokazuje jedynie czy w ogóle się go posiada !
Jan
7 dni temu
Pobił kolegę ze skutkiem śmiertelnym i 3lata a pod wpływem alkoholu prowadził dzieci 5 lat PARANOJA!!!!!
pytam
7 dni temu
napiszcie na 1 stronie jaką karę otrzymała żona Kalisza
Inka
7 dni temu
gdyby matka zgłosiła że pijany poszedł z dziećmi, to by to był 'konflikt rodzinny' - tylko dzięki świadkom z zewnątrz jest szansa, że może dzieci będą bezpieczniejsze....
wert
7 dni temu
38 lat, to już powinien być odpowiedzialny dojrzały mężczyzna, który potrafi cieszyć się ojcostwem. Można balować, ale nie opiekując się dziećmi!!!!
kobieta
7 dni temu
zainkasował 2 razy 500+ to miał za co wychylić wódeczkę
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić