o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Powstrzymali go świadkowie. Ojciec dwójki dzieci zatrzymany w Gdańsku

35
Podziel się

Policjanci zatrzymali pijanego ojca, który opiekował się 2- i 4-letnimi dziećmi. Służby wezwał zaniepokojony świadek, który widział, jak nietrzeźwy ojciec chwieje się i przewraca przy ul. Wilanowskiej w Gdańsku. 38-latek usłyszał już zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia swoich dzieci. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Powstrzymali go świadkowie. Ojciec dwójki dzieci zatrzymany w Gdańsku
38-latek usłyszał zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia swoich dzieci. (Policja)
bDgyaBit

W sobotę o godzinie 19:30 oficer dyżurny gdańskiej komendy odebrał zgłoszenie o pijanym mężczyźnie, który prowadzi jedno dziecko w wózku, a drugie trzyma na rękach przy zbiorniku retencyjnym przy ul. Wilanowskiej. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, zatrzymali kompletnie pijanego ojca. Jak się okazało, mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu we krwi.

Z zeznań świadków wynika, że 38-latek przewrócił się, trzymając na ręku starsze dziecko. Nie zabezpieczył również wózka z młodszym, dlatego istniało zagrożenie, że może wpaść do wody w zbiorniku. Zatrzymany mężczyzna był tak pijany, że w pewnym momencie zasnął na trawie.

bDgyaBiv
Na szczęście w tym miejscu znaleźli się również odpowiedzialni mieszkańcy, którzy zareagowali na to zagrożenie, zaopiekowali się dziećmi i od razu powiadomili policjantów - przekazała gdańska policja.

Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni, którzy zbadali dzieci. O zajściu poinformowano także matkę maluchów, która zabrała je do domu. Policjanci zawiadomią również sąd rodzinny i złożą wniosek o wgląd w sytuację rodziny. Nieodpowiedzialny ojciec został oskarżony o narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia swoich dzieci, którymi miał obowiązek się opiekować. Grozi mu 5 lat więzienia.

Każdy z nas powinien mieć świadomość, że pijani rodzice czy opiekunowie stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa dziecka. Jeśli widzimy dzieci, które znajdują się w sytuacji zagrażającej ich życiu lub zdrowiu, należy od razu zgłosić taką sytuację policjantom - podkreśla policja.
bDgyaBiB

Spacyfikowali pijanego pasażera bez maski. Nagranie z samolotu

bDgyaBiW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(35)
przypominamy
miesiąc temu
żona Kalisza z SLD za gorszy wyczyn 2,6 promila za kierownicą z rocznym dzieckiem obok, trochę godzin prac społecznych dostała
Alejandro
miesiąc temu
Dzięki wózkowi jeszcze trzymał pion. Gdy go zatrzymali stracił równowagę
jaca
miesiąc temu
Wy z ta polityka to macie fiola,Was juz nikt nie wyleczy z tego
bDgyaBiX
rada gratis
miesiąc temu
niech szybko do PO się zapisze i powie, ze mu PiS kazał, to go żaden sencia nie ruszy, o czym zapewniał Neumann z PO
Pozdro:)
miesiąc temu
Okazuje się, że dziecko nie należy do rodziców tylko do PAŃSTWA. Przypomnę tylko że PAŃSTWA nie należy do obywateli tylko na odwrót. Ciekawe jakie będą skutki odebrania dzieciom ojca, może zbłądzonego, ale jednak. Człowiek zawsze ma potencjał do naprawy, odbudowy, a tak to już po rodzinie...
Najnowsze komentarze (35)
FREDKA
2 tyg. temu
za co ale nic się nie stało OJCOWIE DOKONCA NIE PRZYPILNUJĄ DZIECI GDZIE MAMA DZIECI OJCEC NAPEWNO PI L I DAC DZIECI POD OPIEKĘ ALE CHCIAŁ OMINĄĆ AWANTURY I WZIĄL NA SPACER
Ministrant
miesiąc temu
oddać dzieci chętnemu w koloratce
samaPRAWDA
miesiąc temu
wszystko wina kaczynskiego i PIS ze zepsuli ta rodzine gdyby nie 500+ to niemialby na alkohol...
janek
miesiąc temu
tata z zawodem 500+
mirka
miesiąc temu
Jakie 5 lat? Przecież nasz Dudek uzna, że to sprawa rodzinna.
CHRISTOPHER
miesiąc temu
O !! , i to jest prawdziwy Polak , ojciec , patriota , nie gej , nie singiel , katolik , wielbiciel pisu i Dudy . A ze sie troche napil , to co ?? , za ,, swoje ,, pije , ostatecznie dostal 1000+ , czy nie ??
Alpc
miesiąc temu
No i co teraz? Dostanie się na utrzymanie podatnika, czy powinni mu zabrać dzieci, a on niech pracuje i płaci!
niestety ale
miesiąc temu
jeszcze jeden tatuś z bożej łaski. Co w ogóle stało się z mężczyznami.
bDgyaBiP
polak z pisu
miesiąc temu
2 dzieci to 1000 zł do przepicia, codziennie trzeba wypić 2 flaszki. To trochę chwiać się można. Zupełnie nie wiem o co się pieklicie.
MARO
miesiąc temu
Alkohol nie odbiera rozumu a tym bardziej go nie daje, pokazuje jedynie czy w ogóle się go posiada !
Jan
miesiąc temu
Pobił kolegę ze skutkiem śmiertelnym i 3lata a pod wpływem alkoholu prowadził dzieci 5 lat PARANOJA!!!!!
pytam
miesiąc temu
napiszcie na 1 stronie jaką karę otrzymała żona Kalisza
Inka
miesiąc temu
gdyby matka zgłosiła że pijany poszedł z dziećmi, to by to był 'konflikt rodzinny' - tylko dzięki świadkom z zewnątrz jest szansa, że może dzieci będą bezpieczniejsze....
wert
miesiąc temu
38 lat, to już powinien być odpowiedzialny dojrzały mężczyzna, który potrafi cieszyć się ojcostwem. Można balować, ale nie opiekując się dziećmi!!!!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić