Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Pożar na plaży. Setki osób ewakuowanych

2

Na plaży Bournemouth wybuchł ogromny pożar. Silny wiatr zaczął roznosić ogień w kierunku hoteli i domków letniskowych. Setki osób ewakuowano.

Pożar na plaży. Setki osób ewakuowanych
(Twitter)

Strażacy walczą z potężnym pożarem, który wybuchł na plaży Bournemouth. Pierwsze zaczęły płonąć domki plażowe, jednak silny wiatr szybko przeniósł ogień w stronę pobliskich zarośli i innych zabudowań.

Służby ratunkowe ewakuowały wszystkich plażowiczów znajdujących się w pobliżu. W akcji bierze udział 5 zastępów straży pożarnej, a także samoloty zrzucające wodę na płonący odcinek plaży.

Zostaliśmy wezwani na miejsce zdarzenia o godzinie 15.15. Pożar powoduje znaczne zadymienie promenady i West Hill Road. Ludzie proszeni są o trzymanie się z dala od tego obszaru i zapobiegawcze zamykanie drzwi i okien – powiedział dowódca jednego z zastępów straży pożarnej.
Zobacz także: Powódź w Chinach. Wschód kraju zmaga się z silnymi ulewami

Bournemouth jest jednym z najpopularniejszych nadmorskich miejsc w Wielkiej Brytanii. Odkąd zdjęto ograniczenia nałożone na czas epidemii koronawirusa, plażę odwiedza tysiące turystów dziennie.

Przyczyny pożaru nie są znane. Podejrzewa się, że to mogło być podpalenie, które szybko wymknęło się spod kontroli. Według służb ratunkowych ogień jest już pod kontrolą, ale wciąż nie został ugaszony.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić