Pożar plebanii. Proboszcz sam gasił płomienie. "Prawdziwy bohater"

20

Dramatyczne sceny rozegrały się w Lubniewicach w województwie lubuskim. Późnym wieczorem zapłonęła tamtejsza plebania. Przed przyjazdem straży pożarnej ogień samodzielnie zaczął gasić ksiądz proboszcz. Gdyby nie on, mogłoby dojść nawet do tragedii. - Prawdziwy bohater! - podkreślają strażacy.

Pożar plebanii. Proboszcz sam gasił płomienie. "Prawdziwy bohater"
Pożar plebanii (Facebook, OSP Lubniewice)

Zdarzenie miało miejsce we wtorek 9 maja. Po godzinie 22:00 do Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubniewicach (powiat sulęciński) wpłynęło zgłoszenie o pożarze tamtejszej plebanii.

Na miejsce wysłano dwa zastępy straży z Lubniewic, przyjechały także wozy strażackie z pobliskiego Sulęcina i Glisna. Okazało się, że płomienie zajęły jeden z pokoi w budynku plebanii. Pożar był już w fazie rozwiniętej.

Pożar plebanii. Proboszcz bohaterem

Na szczęście strażakom udało się szybko ugasić płomienie, ale nie była to tylko ich zasługa. Jeszcze przed przyjazdem służb do akcji samodzielnie wkroczył ksiądz proboszcz i własnymi rękoma próbował uporać się z żywiołem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polski papież i kremówki. Posłanka Lewicy zabrała głos

Strażacy byli zaskoczeni, a przede wszystkim pełni podziwu dla duchownego. W poście na Facebooku pochwalili jego odwagę, która z całą pewnością zminimalizowała ryzyko tragedii.

Ale, o czym chcemy głośno powiedzieć - oprócz naszych działań - skuteczna i szczęśliwa akcja to zasługa księdza proboszcza, który samodzielnie podjął pierwsze działania gaśnicze, opróżniając 5 gaśnic proszkowych - minimalizując tym samym rozwój pożaru i ewentualne straty po pożarowe - strażacy napisali w poście.
Brawo za postawę! Prawdziwy bohater! Wciągamy w nasze szeregi - dodali strażacy z Lubniewic.

Jak na razie przyczyna pożaru nie jest znana. Służby będą ustalać okoliczności zdarzenia. Najważniejsze, że nikomu nie stała się krzywda, a budynek plebanii został już oddymiony, przewietrzony i sprawdzony sprzętem pomiarowym.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić