aktualizacja 

Limuzyna i czerwony dywan na komunii w Poznaniu. "Postradali zmysły"

229

W maju w polskich kościołach odbywają się uroczystości związane z pierwszą komunią św. Coraz częściej mówi się o tym, że przyjęcia dzieci pierwszokomunijnych przypominają wesela robione z pompą. Ale żeby pod kościół przyjeżdżać limuzyną i rozkładać czerwony dywan? Tak było w minioną niedzielę w Poznaniu.

Limuzyna i czerwony dywan na komunii w Poznaniu. "Postradali zmysły"
Zdjęcie podglądowe. (Pixabay)

O sprawie informuje portal epoznan.pl. W niedzielę 7 maja br. pod kościół garnizonowy na ul. Szamarzewskiego w Poznaniu podjechała biała limuzyna, przed którą rozłożono czerwony dywan. Pojazd wjechał pod prąd i zatamował ruch na ulicy.

Komunie. Niektórzy opiekunowie doszczętnie postradali zmysły w związku z tymi uroczystościami. Sytuacja z 7 maja, godzina około 13:30. Limuzyna podjechała pod kościół garnizonowy na ul. Szamarzewskiego POD PRĄD i zatamowała cały ruch na tej wąskiej bądź co bądź ulicy - informuje czytelnik portalu epoznan.pl.

Mężczyzna podkreśla, że w świątyni był na pierwszej komunii św. dlatego jest przekonany, że limuzyna podjechała pod kościół w związku z komunią jednego z dzieci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prezent na komunię. Konsola i elektryczna hulajnoga to hity sprzedaży
Żadna tego typu uroczystość nie usprawiedliwia wjazdu pod zakaz oraz tamowania ruchu - podkreśla zdziwiony całą sytuacją informator portalu.

Nie bez powodu od kilku sezonów komunijnych mówi się o tym, że uroczystości komunijne przypominają wesela. Powyższy przykład doskonale to potwierdza. Część rodziców dzieci przystępujących do komunii zaciąga pożyczki na zorganizowanie przyjęcia, inni wynajmują dzieciom limuzyny.

Niedawno ks. Rafał Główczyński w rozmowie z o2.pl podkreślił, że "dobrze byłoby, aby dorośli zrozumieli, że mimo dobrych intencji drogie prezenty mogą unieszczęśliwić dzieci i sprawić, że będą się porównywały z innymi"

- Wszystko jest w rękach dorosłych. Inaczej dzieciakom ta uroczystość kojarzy się z materializmem - stwierdził.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić