Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Koszalin. Tragedia w escape roomie. Cztery osoby na ławie oskarżonych

11
Podziel się

Ta sprawa wstrząsnęła całym krajem. W 2019 roku pięć 15-latek zginęło w wyniku pożaru w escape roomie. W piątek Prokuratura Okręgowa w Koszalinie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko czterem osobom.

Koszalin. Tragedia w escape roomie. Cztery osoby na ławie oskarżonych
Koszalin. Pożar w escape roomie. Jest akt oskarżenia (Facebook)
bETxqzUB

Do tragicznego incydentu w Koszalinie doszło 4 stycznia 2019 r. W escape roomie "To Nie Pokój" wybuchł pożar, w którym tragicznie zginęło pięć 15-latek.

Śledztwo w tej sprawie trwało ponad dwa lata i zostało zamknięte 1 kwietnia. W piątek 30 kwietnia Prokuratura Okręgowa w Koszalinie skierowała do sądu okręgowego akt oskarżenia przeciwko czterem osobom.

bETxqzUD

Pożar w escape roomie. Cztery osoby oskarżone

Oskarżony został organizator escape roomu, 30-letni Miłosz S. z Poznania, jego matka Beata W. współprowadząca działalność, babcia Małgorzata W., która prowadziła rejestrację w escape roomie oraz zatrudniony w tym miejscu 27-letni Radosław D.

Zarzuty dla wszystkich oskarżonych są takie same i dotyczą umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru i nieumyślnego doprowadzenia do śmierci pięciu osób. Grozi za to kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

bETxqzUJ

Incydent w Koszalinie zapoczątkował masowe kontrole w escape roomach w całym kraju. W budynku nie było dróg ewakuacyjnych, a jedyne okno w pomieszczeniu było zabite deskami.

Pracownik podobno nie chciał otworzyć klientkom drzwi, a one same mogły to zrobić dopiero po rozwiązaniu zagadki. Dziewczyny zatruły się tlenkiem węgla. Prokuratura ustaliła, że przyczyną pożaru był ulatniający się gaz z butli, podłączonej do piecyka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETxqzVe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
Nie
7 miesięcy temu
Pracownik podobno nie chciał otworzyć klientkom drzwi, a one same mogły to zrobić dopiero po rozwiązaniu zagadki... Znaczy co? Paliło się, one waliły w drzwi, a koleś nie chciał ich wypuścić? Ten wpis to sugeruje, a ja w to nie wierzę
Warszawiak
7 miesięcy temu
Teraz ich powinni zamknąć. Każdemu po 5 lat bezwzględnego więzienia.
gosc
7 miesięcy temu
Dobra, a ten co handlował wadliwymi butlami gazowymi to nie jest oskarżony? Przecież od tego się zaczęło prawda? Że uszczelka była pęknięta i ulatniał się gaz. Kontrole są i zawsze bedą tylko wyrywkowe, więc dajcie spokój. Sama znam np. kierowców, którzy jadą na przegląd z samochodem, a po przeglądzie zmieniają światła i ich ustawienie i walą innym kierowcom po oczach, więc co niby taka kontrola ma dać (oprócz tego, że na papierze auto jest OK)? Codziennie nikt rano nie będzie sparwdzał każdego samochodu w Polsce tak samo każdej działaności, bo jest to fizycznie niemożliwe. A cwaniaków nie brakuje. Dziwi mnie tylko, że na ławie nie siedzi koleś od butli gazowej, bo przeż on może dalej handlować wadliwymi butlami...
bETxqzVf
Radek Orangut
7 miesięcy temu
Czytam i nie daje wiary , winne jest państwo ? Janusz biznesu po kosztach prowadzi działalność . Musi mieć wiedzę jak wygląda takie miejsce mimo tego doprowadza do śmierci młodych ludzi . Dożywocie to za mało .
Bez komentarz...
7 miesięcy temu
4 lata.
Gość
7 miesięcy temu
Winne jest nasze państwo. Wszystkie obiekty nowopowstałe powinny być poddane kontroli przez specjalistów czy firma , która otwiera działalność spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa tak samo jak wymagana jest książeczka zdrowotna z sanepidu. Dziwne że butle się rozszczelniły. Takie butle nie powinny być w ogóle sprzedawane i też powinny być poddane kontroli. A może to firma która sprzedaje butle jest winna.? Zastanawiam się dlaczego butle się rozszczelniły? Ponoć rodzice chcieli ratować swoje córki a straż pożarna nie pozwoliła może tu jest też ktoś jeszcze winny? Płakać się chce na to całe zdarzenie.
Iza
7 miesięcy temu
I dla organizatorów to wielka tragedia - a ja pytam gdzie byly instytucje sprawdzające takie obiekty ,??? Młody człowiek który to prowadził mogł nie mieć wiedzy - wielka tragedia
Gumiś
7 miesięcy temu
A ci co powinni prowadzić kontrolę niewinni.
Ares
7 miesięcy temu
Jestem pod wrażeniem szybkości pracy prokuratury. Ponad 2 lata czekać na akt oskarżenia.
Gorgie
7 miesięcy temu
Raczej to będą żenujące wyroki w zawieszeniu...
Darek
7 miesięcy temu
No to teraz niedbajacy o bezpieczenstwo obiektu posiedza sobie w pokoju ze wspolwiezniami przez osiem lat.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić