Pożar w restauracji na Krupówkach. Płomienie zauważył strażak wypoczywający w Zakopanem

1

Pożar wybuchł w czwartek (29 lutego) wieczorem, w jednej z restauracji znajdującej się na dolnych Krupówkach. Płomienie udało się szybko opanować dzięki przytomnej reakcji strażaka, spędzającego urlop w Zakopanem.

Pożar w restauracji na Krupówkach. Płomienie zauważył strażak wypoczywający w Zakopanem
Pożar w restauracji na Krupówkach (KP PSP Zakopane, Andrzej Stopka)

Jak informuje "Tygodnik Podhalański", w restauracji przy dolnych Krupówkach zapaliła się sadza. Pożar wybuchł w czwartek, 29 lutego, w godzinach wieczornych.

W związku z tym, że ogień pojawił się w przewodzie kominowym drewnianego budynku, sytuacja została potraktowana bardzo poważnie. Na miejscu błyskawicznie pojawiły się trzy wozy strażackie. Do akcji wysłano strażaków z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Zakopanem, a także ochotników z Kościeliska i Olczy.

Pożar szybko udało się opanować. Budynek został sprawdzony kamerą termowizyjną. Ogień nie rozprzestrzenił się poza komin - mówi Andrzej Król-Łęgowski z Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem, cytowany przez "Gazetę Krakowską".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Łamał przepis za przepisem. Kierowcę ze Śląska pogrążyło nagranie
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Czujny nawet podczas urlopu

Fakt, że sytuację udało się szybko opanować, nie jest dziełem przypadku. "Aniołem stróżem" drewnianej restauracji okazał się być strażak z JRG Legionowo, który wypoczywa pod Giewontem. Mężczyzna pozostał czujny nawet podczas urlopu. Jak podaje "Tygodnik Podhalański", to właśnie on zauważył pożar.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Do pożaru sadzy dochodzi najczęściej w wyniku jej nagromadzenia się w przewodzie kominowym. Sadza może zapalić się od iskry lub płomienia z paleniska, a pożar sadzy szybko może się przekształcić w pożar całego budynku. Dlatego warto zadbać o przegląd przewodów kominowych.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić