aktualizacja 

Ogień przy granicy. To dzieje się w Rosji

W rosyjskim obwodzie biełgorodzkim w niedzielę 6 listopada doszło do pożaru. Głos w sprawie zabrał gubernator jednostki administracyjnej Federacji Rosyjskiej. Wiaczesław Gładkow poinformował we wpisie w mediach społecznościowych o rzekomym ostrzale zakładu przemysłowego w Grajworonie. Mowa o miejscu położonym zaledwie 5 km od granicy z Ukrainą. Jak dotąd nie ma informacji o ofiarach.

Ogień przy granicy. To dzieje się w Rosji
Media obiegły zdjęcia ukazujące skutki pożaru (Twitter, TruchaNews)

O pożarze zbiornika z rozpuszczalnikiem w rosyjskiej miejscowości Grajworon poinformowała w niedzielę 6 listopada agencja Ukrinform. Wieści te potwierdził na swoim kanale na Telegramie gubernator obwodu biełgorodzkiego Wiaczesław Gładkow.

Pod ostrzałem znalazł się zakład przemysłowy w Grajworonie. Zapalił się zbiornik z rozpuszczalnikiem. Nie ma ofiar. Na miejscu wszystko funkcjonuje tak jak wcześniej – zapewnił.

Pożar w rosyjskim zakładzie przemysłowym

W usuwaniu skutków zdarzenia uczestniczyć mają rosyjska straż pożarna oraz ratownicy. Zakład produkcyjny w Grajworonie położony jest zaledwie 5km od granicy Ukrainą. Nie jest jasne, czy istotnie doszło tam do ostrzału. Niewykluczone, że to rosyjska prowokacja lub wersja stworzona na rzecz kremlowskiej propagandy.

Media społecznościowe obiegły filmy ukazujące płonący zakład przemysłowy. Jeden z nich zamieścił na Twitterze serwis Nexta. Na krążących po sieci filmach widać kłęby czarnego dymu oraz wysokie słupy ognia. Według niepotwierdzonych doniesień, mógł zapalić się skład ropy naftowej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rosja. Kolejny pożar w Biełgorodzie

Ukrinform przypomina o podobnym zdarzeniu, które miało miejsce 14 października w stolicy obwodu - Biełgorodzie. W mieście leżącym ok. 40 km od ukraińskiej granicy zapaliła się wówczas podstacja elektryczna. Chwilę wcześniej okoliczni mieszkańcy mieli widzieć nadlatującą rakietę.

Rosyjskie media zwracają uwagę, że w niedzielę 6 listopada w obwodzie biełgorodzkim przedłużono "żółty poziom zagrożenia terrorystycznego". Stan alarmowy utrzymany zostanie najmniej do 21 listopada. Wysoki poziom zagrożenia terrorystycznego w rejonie Biełgorodu ogłoszono już 11 kwietnia. Od tego czasu jest regularnie przedłużany.

Obejrzyj także: Rosjanie próbowali uciekać. Nie spodziewali się tego, co stanie się za chwilę

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić