Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Poznań. Mężczyzna wyjął maczetę w autobusie. Interweniowali pasażerowie

10

Do zdarzenia doszło w Poznaniu. Do autobusu MPK linii 321 wsiadł mężczyzna. W trakcie jazdy nagle wyciągnął ze swojego plecaka maczetę. Następnie uniósł niebezpieczny przedmiot w górę. Na miejsce przyjechała policja.

Poznań. Mężczyzna wyjął maczetę w autobusie. Interweniowali pasażerowie
Mężczyzna wyciągnął z plecaka maczetę. Obezwładnili go pasażerowie autobusu (Getty Images, Lee-J)

Jak informuje "Głos Wielkopolski", w chwili zdarzenia autobus przejeżdżał przez wieś Koziegłowy pod Poznaniem. Do pojazdu wsiadł mężczyzna, który wyjął z plecaka maczetę, a następnie zaczął ją unosić. Współpasażerowie zdecydowali się działać, zanim komuś stanie się krzywda.

Wyciągnął maczetę w autobusie. Jakie otrzymał zarzuty?

Pasażerom udało się obezwładnić mężczyznę z maczetą. O zdarzeniu zawiadomiono również policję. Okazało się, że sprawca całego zamieszania znajduje się pod wpływem alkoholu, zatem funkcjonariusze przewieźli go na izbę wytrzeźwień.

Sierż. sztab. Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu potwierdziła, że policjanci odbyli rozmowy ze świadkami zdarzenia. Jak relacjonowali pasażerowie autobusu linii 321, nietrzeźwy mężczyzna nie próbował nikogo atakować ani nie dopuścił się gróźb karalnych.

Sierż. sztab. Marta Mróz potwierdziła, że ostatecznie mężczyzna z maczetą nie dopuścił się żadnego przestępstwa. W konsekwencji nie zostaną mu postawione zarzuty.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do izbę wytrzeźwień. Z relacji świadków wynika, że nikogo nie zaatakował, nie kierował też żadnych gróźb karalnych, dlatego w tym przypadku nie doszło do żadnego przestępstwa i mężczyźnie nie zostaną postawione żadne zarzuty – uzasadniła sierż. sztab. Marta Mróz w rozmowie z "Głosem Wielkopolski".
Zobacz także: Zobacz też: Awantura o hulajnogę w autobusie. Policja opublikowała wideo sprzed interwencji
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić